Uudised

Tallinn valiti Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2023

Neljapäeval, 9. septembril võttis Tallinn Euroopa Komisjonilt vastu Lahtis kõrge tunnustuse – tiitli Euroopa Roheline Pealinn 2023.

Euroopa Roheline Pealinn Tallinn 2023

Tallinna tugevustena tõi žürii välja terviklikku lähenemist, tasuta ühistransporti, tööstuslike linnaalade rohelisemaks muutmist ja rohelise mõtteviisi saadikuks olemist.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on suur rõõm võtta vastu niivõrd kõrge tunnustus. „Tänan žüriid selle au ja suure väljakutse eest kanda 2023. aastal Euroopa Rohelise pealinna tiitlit. Konkursil osalemine on meil võimaldanud oma püüdlusi veelgi paremini mõtestada ja sõnastada, luua koostöövõimalusi ja vastu võtta strateegiaid. Kuid meie eesmärgiks ei ole mitte pelgalt tiitlid ja direktiivid, vaid ennekõike inimesed. Roheline pealinn tähendab meie jaoks seda, et Tallinn on oma inimeste jaoks sõbralik, mugav ja puhas tulevikulinn,“ rääkis linnapea ja lisas, et suur töö on veel ees. „Siinkohal tänan oma meeskonda ja kõiki kolleege, kes on aastate vältel pühendanud ja panustanud oma töös rohelise Tallinna nimel.“

Oma tänukõnes meenutas linnapea, et rohelise pealinna idee sündis 15 aastat tagasi just Tallinnas ning andis Euroopa Komisjonile üle seda päeva tähistava ajaloolise meene – pronksist tammelehe.

Maineka võistluse finaali jõudis Tallinn koos Helsingborgi, Krakowi ja Sofiaga. Euroopa rohelise pealinna tiitlile kandideeris ühtekokku 16 linna.

Tallinna teekonnast Euroopa Roheliseks Pealinnaks 2023 ning tegevustest rohelisema linnakeskkonna nimel saab lugeda veebilehelt Roheline pealinn.

Allikas: Tallinna linn

Riine Tiigi

Turundusjuht