Uudised

Tallinn läbi aegade kõrgeimal kohal maailma konverentsilinnade edetabelis

Rahvusvaheline konverentsivaldkonna katusorganisatsioon ICCA (International Congress and Convention Association) värske statistikaraport maailma konverentsisihtkohtade kohta ütleb, et Eesti edestab rahvusvaheliste konverentside arvu poolest nii Lätit ja Leedut ja pealinn Tallinn on 2019.a. maailma konverentsilinnade edetabelis tõusnud rekordilisele 41. kohale! Linnade arvestuses jäävad Tallinnast tahapoole mitmed tuntud suurlinnad – nii New York, Istanbul, Moskva, St Peterburg, Washington, Toronto, Zürich ja veel paljud teised. Tallinnale tõi eduka koha  59 eelmisel aastal siin toimunud rahvusvahelist erialaseltside konverentsi. Kunagi varem ei ole Tallinn edetabelis nii ees olnud.

Juhtivate konverentsilinnade positsiooni maailmas hoiavad Pariis, Lissabon ja Berliin. Ka teised Baltimaade pealinnad asuvad edetabelis Tallinnast märgatavalt tagapool – Vilnius on 31 konverentsiga 98. kohal ning Riia 26 konverentsiga 112. kohal.   Tallinna puhul on märkimisväärne ka rahvusvaheliste erialaseltside konverentside arvu kasv viimastel aastatel  – veel alles 2016.a. toimus Tallinnas 28 rahvusvaheliste assotsiatsioonide konverentsi, 3 aasta jooksul on rahvusvaheliste konverentsikorraldajate huvi Tallinna vastu mitmekordistunud.

2019.a. toimunud 12 rahvusvahelise konverentsiga on edetabelis esindatud veel teinegi Eesti linn –  Tartu, hoides maailma linnade seas 221. kohta koos Strasbourgi, Bonni, Groningeni, Tbilisi, Heidelbergi, Bakuu, Hannoveri, Wellingtoni ja veel mitme teise linnaga.

Riikide paremusjärjestuses asub Eesti 73 konverentsiga 46. kohal, olles taaskord edukaim Balti riik. Leedu on 61. ja Läti 67. kohal.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul oli 2019.a. Eestile tõepoolest erakordne konverentsiaasta “Eestis toimus ligi 600 suuremat rahvusvahelist konverentsi, mis tõid ligi 55 milj EUR majanduslikku tulu nii turismivaldkonnale kui muudele ettevõtetele. ICCA edetabel arvestab ainult erialaseltside roteeruvaid konverentse. Neile lisaks toimus Eestis veel palju muid seminare, konverentse ja kohtumisi tänu millele oli Eesti rahvusvaheliselt nähtav paljude valdkondade kompetentsikeskusena ning arenesid Eestile olulised teadus-, eriala- ja ettevõtluskontaktid” lisas Karu.

Sihtkoha vastu huvi aitas suurendada ka Eesti Konverentsibüroo 2019.a. „Go Wild, Choose Estonia“ edukas turunduskampaania, millega võideti ka 2019.a. oktoobris globaalne turundusauhind „ICCA Best Marketing Award 2019“.

Rahvusvahelise konverentsiturismi katusorganisatsiooni ICCA andmebaasis on esindatud üle 160 riigi ja enam kui 1 850 linna. Igal aastal koostatakse maailma konverentsisihtkohtade paremusjärjestusi nii riikide kui ka linnade lõikes. Edetabeli koostamisel võetakse arvesse rahvusvaheliste assotsiatsioonide konverentse, mis toimuvad regulaarselt, roteeruvad vähemalt kolme riigi vahel ja kus osaleb minimaalselt 50 delegaati.

Riine Tiigi

Turundusjuht