Uudised

Restoranide teejuht White Guide avalikustas Tartu restoranide paremiku

Põhjamaade restoranide teejuht White Guide seadis taas Eesti paremad restoranid paremusjärjekorda. Välja kuulutati 82 restorani, keda soovitatakse lõppeval ja tuleval aastal kindlasti külastada. Tartust pääses valitute hulka 7 restorani.

Rahvusvaheline White Guide 2022 soovitab isikupäraseid söögikohti üle kogu Eesti, kus saab kogeda tõelisi maitseelamusi. Restoranigiid jagab Skandinaavia ning Baltikumi restoranid nelja kategooriasse: rahvusvahelise meistriklassi (Global Masters Level), meistriklassi (Masters Level) ja kõrgtaseme restoranid (Very Fine Level) ning väga head restoranid (Fine Level). Lisaks on eraldi välja toodud head toidukohad, millele hinnet ei määrata, kuid mille kategooria kannab nime „Soovitame“.

Tartust pääsesid 2022. aastaks White Guide’i valikusse järgmised seitse Tartu söögikohta (paremuse järjestuses): Hõlm (76/31), Antoniuse Restoran (69/27), GMP Patisserie (67/27), Kampus (66/26), Meat Market Steak & Cocktail (63/26), Aparaat (60/25), Cafe Truffe (60/25).

White Guide’i klassifikatsiooni järgi on Tartus 1 kõrgtasemel restoran (vähemalt 67 punkti, millest vähemalt 28 on kogutud toidu eest), s.o restoran Hõlm. Ülejäänud valikusse pääsenud Tartu restoranid kvalifitseerusid tasemele „väga hea“ (vähemalt 60 punkti, millest vähemalt 22 on toidu eest). Meistriklassi restorane Tartus ei leidu ja Eesti peale on neid kokku vaid 5.

White Guide hindab restorani toidu, jookide, teeninduse ja atmosfääri taset, muu hulgas ka restorani uuenduslikkust ning tooraine üldist kvaliteeti, hooajalisust ja päritolu. Hindamisskaala põhineb 100 punktil. Eraldi hinnatakse toitu ehk restorani gastronoomiat, millel on ka suurim osakaal lõppskoori kujundamisel. Kõikidel hindamise alla kuuluvatel aladel pööratakse erilist tähelepanu ideele, kontseptsioonile, fookusele ja isikupärale.

Tutvu parimate restoranidega siin: https://flavoursofestonia.com/restoranijuht/.

Riine Tiigi

Turundusjuht