Uudised

PROTO avastustehas avatakse oktoobris Tallinnas

Selle aasta oktoobris avab Põhja-Tallinnas uksed kogu Euroopas unikaalne kogupereatraktsioon PROTO avastustehas. Endise Noblessneri salajase allveelaevade kompleksi valukoja hoones valmiv elamuskeskus toob külastajani kümned innovatiivsetel tehnoloogiatel töötavad atraktsioonid ja Jules Verne`i ajastu suurte leiutiste põneva atmosfääri.

PROTO avastustehase kordumatus seisneb uudse virtuaalreaalsuse tehnoloogia ja enam kui sajandivanuse tehnika prototüüpide ühendamises meelelahutuslikuks eksperimentaariumiks. Märkimisväärne on ka avastustehase maht – seiklejaid ootavaid atraktsioone on kümneid, need on eri raskusastmetes ja igale earühmale. Erinevaid atraktsioone on kokku üle 30 ja korraga mahub elamuspunktidesse mängima  pea 200 külastajat.

Virtuaalreaalsuse prillidega loodav maailm loob külastajale vahetu meelelise kogemuse. Ta satub aega, mil maailmas valitses piiritu usk aurumasinasse ja igapäevast kõneainet pakkusid meilgi tuntud Jules Verne`i fantastilised masinad ja leiutised. Nii saab juhtida maailma esimest autot ja auruvedurit, kõndida ookeani põhjas ja lennata pilvede kohal maailma esimesel kuumaõhupallil. Kõik mängud ja tegevused toimuvad salajases tehases, kus saab osaleda, õppida ja mängida. Virtuaaltehnoloogia loob võimaluse näha enda ümbrust 360 kraadi ulatuses ja tehes samas oma tegevusotsuseid ise. Atraktsioonide läbimisel on võimalik koguda ka punkte, et neid siis hiljem laste, sõprade või pereliikmetega võrrelda.

Noblessneri ajaloolises laevatehase kompleks on Tallinna tööstusarhitektuuri kullakamber. PROTO avab uksed Noblessneri valukojas, kus võisid veel mõned aastad tagasi nautida Arvo Pärdi geniaalset muusikat maailmakuulsa Robert Wilsoni lavastuses. See on olnud salajane ja suletud koht alates selle sünnist XX sajandi alguses. Maailmakuulsa Alfred Nobeli vennapoeg Emanuel Nobel ehitas siin koos Arthur Lessneriga tsaari-venemaa sõjaväele salajase programmi alusel kokku 12 allveelaeva. Maailm võlgneb just tema onule ka Nobeli preemia tegeliku asutamise.

Lisaks ekspositsioonile asuvad Noblessneri valukojas suur 645 m² sündmuste saal, kaks konverentsiruumi, hubased õppeklassid, meenete pood ning kohvik. PROTO avastustehas on külastajatele avatud alates 19. oktoobrist 2019. Vaata lisaks prototehas.ee

 

Riine Tiigi

Turundusjuht