Uudised

Novembris kogunevad Tallinnasse rohetehnoloogia eestvedajad üle maailma

Euroopa rohelisest pealinnast Tallinnast saab 13.-17. novembril lisaks kogu maailma rohetehnoloogia pealinn, kus rahvusvahelise tehnoloogiamessi NEXPO Tallinna raames võõrustatakse kõige uuenduslikumaid ja innovaatilisemaid ideid Euroopast, Aasiast ja Ameerika Ühendriikidest.

„Euroopa rohelise pealinna aasta andis meile tõuke tuua Eestisse rohetehnoloogia mess ja Euroopa üks olulisemaid rohetehnoloogia foorumeid,“ ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Ta lisas, et sündmuse korraldamisega luuakse Eesti rohetehnoloogia ettevõtetele võimalus tutvustada oma ideid valdkonna spetsialistidele, investoritele ja avalikule sektorile. „Aitame nii Tallinna kui ka teistel Eesti ettevõtetel jõuda õigete inimesteni ning saada rohetehnoloogia valdkonnas täiendavaid investeeringuid,“ lõpetas ta.

NEXPO Tallinn on osa Tallinna rohenädala Greentech Week programmist, mille raames leiab Euroopa rohelises pealinnas aset viis üritust, mille peaeesmärk on edendada koostööd rohetehnoloogia spetsialistide vahel ja dialoogi Euroopa linnade ja ettevõtete vahel. „Tahame näidata Tallinna kui roheinnovatsiooni ja tehnoloogiaalast kohtumispaika, tuues kokku roheinnovatsiooniga tegelevaid ettevõtteid, akadeemilisi asutusi ja linnu ning esitledes laiemale üldsusele valdkonna säravamaid saavutusi,“ ütles NEXPO Tallinna projektijuht Andres Kask. Ta lisas, et näitusel tuuakse avalikkuse ette maailmatasemel kestlikud rohetehnoloogiad ja lahendused, mida saavad näha ja kogeda nii erialaspetsialistid kui linnakodanikud.

NEXPO Tallinn rohetehnoloogiate mess toimub 14.-17. november. Messil saab näha ja katsuda tehnoloogilisi arenguid, mida meile järgnevate aastate jooksul pakutakse. Koos korraldajatega pannakse kokku hariv programm, et silmaringi saaksid laiendada kõik Tallinna elanikud.

Cleantech Forum Europe toimub 14.-16. november. Cleantech foorumid on omalaadsed ja kõige kauem kestnud innovatsiooniüritused maailmas. Alates 2002. aastast on nad koondanud puhta tehnoloogia mõjukaimaid innovatsiooniliidreid – ettevõtete juhte, idufirmade ja kasvuettevõtete tegevjuhte, investoreid, valitsusasutusi ja teisi osalejaid kõigist ressursiinnovatsiooni valdkondadest. Nüüdseks on korraldatud üle 40 foorumi. Igal aastal toimub 3 Cleantechi foorumit, üks San Franciscos, üks Euroopas ja üks Aasias.

GreenEST Summit 2023 toimub 13. novembril Tallinnas Kruiisiterminalis, Tallinn Greentech nädala avaüritusena. Tegemist on piirkonna suurima rohetehnoloogia konverentsiga ja tähistab 2023. aastal oma 6. aastapäeva! Üritusele oodatakse üle 400 osaleja, sealhulgas avaliku ja erasektori eksperdid, rohelise tehnoloogia ettevõtjad ja investorid üle Euroopa. Lisaks inspireerivatele esinejatele toimuvad kaasahaaravad paneeldiskussioonid.

Targa Linna konverents toimub 14.-15. november. Smart Cities Convention on kahepäevane üritus koostöös FinEst Targa linna tippkeskusega, mis toob kokku linnadelegatsioonid üle kogu maailma. Tallinna Targa Linna konverentsi põhifookuses on käsitleda avaliku strateegilise innovatsiooni teemat, targa linna tööriistade rakendamist inimkeskselt ning avaliku ja erasektorit sidumist. Konverents keskendub Tallinn Nexpo 2023 peateemale – liikuvusele.

Rohetiigri Konverents toimub 17. novembril. Konverentsi eesmärk on tuua näiteid tuleviku majandusmudelitest mujalt maailmast ning innustada Eesti otsustajaid tasakaalus majandusmudelit mõtestama ja ellu viima.

 Rohkem infot: https://nexpotallinn.com/

Riine Tiigi

Turundusjuht