Uudised

Lions Europa Forum toob tuhatkond osalejat Tallinnasse

Selle aasta oktoobris toimub Tallinnas Lions Europa Forum, millel osaleb 1100 Lions klubide liiget üle maailma. Nii suurt Lions organisatsiooni üritust ei ole Eestis kunagi toimunud ja tõenäoliselt ei toimu ka lähiajal. Lions Euroopa Foorumile on oodatud kõik lionid, leod ja kaaslased – programm on tiheda ülesehitusega ja pakub midagi huvitavat igaühele.

Foorum algab neljapäeval, 3. oktoobri õhtul soojenduspeoga Kultuurikatlas. Reedel, 4. oktoobril algab põhiprogramm, mis sisaldab endas ettekandeid, arutelusid ja kohtumisi.  Lisaks sellele toimub läbi Tallinna südalinna kulgevas Lions paraadil ja suursugusel avatseremoonial Alexela kontserdimajas. Muusikaline valik teemal Eesti Euroopas, meie tuntud heliloojate looming: Arvo Pärt („Ukuaru valss“), Veljo Tormis („Eesti ballaadid“), Rein Rannap (rokk-kantaat „Ilus maa“).

Õhtul toimub Alexela kontserdimajas Eesti-teemaline pidu, kus tutvustatakse kõigile külalistele mida head, maitsvat ja kaunist on meie riigil pakkuda. Muusikat teeb folkansambel Untsakad.

Laupäeval, 5. oktoobril alustatakse hommikut Lions rahvusvahelise presidendiga kohtumisega. Seejärel jätkatakse teise põhiteemaga, mis on „Terve Noorsugu – Euroopa ühiskonna alus“. Teema juhatab sisse dr Ott Pärna, kes on mitmekülgne ühiskondlike algatuste eestvedaja ning samas ka tervisliku eluviisi harrastaja ja populariseerija. Arutelude teemad on aktuaalsed tööjõu tulevikutrendid ja noorte tervis, samuti diabeedikoerte projektid.
Päeva teises pooles liigutakse kolmanda põhiteema juurde: e-Lion – Lions küberlahendused. Teema eesmärk on õppida, kuidas kiiresti muutuv tehnoloogiline maailm mõjutab meie igapäevast era- ja klubielu ning kuidas nende muutustega kaasa minna ja toime tulla. Teema algab sissejuhatava esinemisega e-Estonia ja küberlahenduste teemal, järgnevad arutelud.
Peale selle toimuvad sel päeval ka kogemuste jagamise seminarid, kus riikide lionid ja leod tutvustavad oma eri heategevusprojekte. Nende ettekannetega antakse lühidalt ülevaade, kuidas toimus projektiks ettevalmistus, milliseid abivahendeid läks vaja ja kuidas projekt ellu viidi. Eesmärk on, et projekti tutvustuse järel saavad osalejad kergesti teiste õnnestumisi oma tööriistakasti täiendades kodus kopeerida. Foorumi kõige pidulikumaks ürituseks on galaõhtusöök Lennusadamas.
Pühapäeval, 6. oktoobril jätkub programm e-Lioni ja küberteemadel. Hommikut alustavad leod ettekandega üleeuroopalisest keskkonnateemalisest projektist Leo4Green, et õpetada, kuidas on võimalik korraldada suurt projekti üle Euroopa virtuaalse suhtluse abil. Seejärel toimuvad praktilised töötoad, kus saab õppida, kuidas Lions peamajast ja Euroopa Liidu fondidest saada toetust kohalike projektide korraldamiseks, milliseid virtuaalseid tööriistu kasutada klubielus ja projektide elluviimiseks. Rahvusvahelised leod tutvustavad, kuidas nad tegutsevad ning mida on teistel leodel ja lionitel neilt õppida. Samuti toimuvad jällegi ka kogemuste jagamise seminarid, et oma klubi tegevustesse uusi projektiideid saada.
Päev lõpetatakse foorumi lõputseremooniaga Alexela kontserdimajas. Antakse üle kuni 12 diabeedikoera koolituseks kogutud annetused.
Lisateavet programmi kohta leiab foorumi kodulehelt
Riine Tiigi

Turundusjuht