Uudised

Esmaspäeval avatakse Lodjakoja hoonete kompleks

Esmaspäeval, 24. augustil avatakse pidulikult Lodjakoja vastvalminud hoonete kompleks. Külastajaid oodatakse Lodjakotta oktoobrist.

Lodjakoja ligi 1,4 hektari suurusel territooriumil asub kolm hoonet. Ajalooliste laevade ehitamiseks mõeldud peahoone hakkab tegutsema teemapargi, muuseumi, näitusepaiga ja vanade puidust laevade ehituse keskusena. Hoones on laevade ehitushall, sepikoda, puusepatöökoda, ekspositsiooni- ja seminariruum ning kohvik. Lisaks on kinnistul vetelpäästehoone ning varjualune laevade-paatide talviseks hoiustamiseks.

Lodjakoda hakkab haldama MTÜ Emajõe Lodjaselts, kelle kasutusse antakse kompleks kümneks aastaks üüriga 1200 eurot aastas. Lõplikult sisustatakse kompleks oktoobris ning siis avatakse see ka külastajatele.

„Tartu on olnud lodjalinn alates 2006. aastast ja uue Lodjakoja kompleksi valmimine loob suurepärased võimalused tutvustada ajalooliste veesõidukite ehitamist ning Emajõega seonduvat veelgi hoogsamalt ja ulatuslikumalt, elavdada jõeliiklust ning rikastada siinset kultuuriprogrammi. Lähikuudel tegeleb MTÜ Emajõe Lodjaselts keskuse külastajatele avamise ettevalmistamisega, et Lodjakojast kujuneks mitmekülgset tegevust võimaldav armastatud sihtpunkt nii turistidele kui ka kohalikele elanikele,” ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Lodjakoja kompleksi ehituse kogumaksumus oli 2,4 miljonit eurot ning seda rahastati ligi 797 000 euro ulatuses Eesti ja Venemaa piiriülese koostööprogrammi 2014-2020 projekti “Common Peipsi 2” vahenditest. Lodjakoja kompleksi projekteeris Salto arhitektuuribüroo ja ehitab AS Ehitustrust.

Allikas: Tartu linn

Riine Tiigi

Turundusjuht