INSPIREERIVAD KONVERENTSIVÕIMALUSED VÄLJASPOOL TALLINNA

Konverentsi korraldamine algab alati toimumiskoha valikust. Valikut tehes tasuks kaaluda ka väljaspool pealinna toimumiskohti, kas siis mõnes väiksemas linnas või kauni looduse rüpes. Seal saab suurlinnasaginast eemale ja mõttetegevusele võib vaheldust pakkuda põnevate elamustegevustega. Osalejadki on tavaliselt elevil uutest põnevatest toimumiskohtadest.

Lõõgastav üritus La Spa hotellis Laulasmaal

© Kaupo Kalda

 

LaSpa asub vaid pooletunnise autosõidu kaugusel Tallinnast liivaranna ja kauni männimetsa keskel. Ainulaadne asukoht, imeline ümbrus ja lai teenuste valik muudab LaSpa ideaalseks paigaks koosolekuteks, meeskonnaüritusteks, konverentsideks, koolitusteks ja erinevate sündmuste tähistamiseks. Hotellis on 142 tuba, 3 restorani, 7 koosolekuruumi (suurimasse mahub kuni 200 külalist), vee-ja saunakeskus ning Naudi LaSpa heaoluspaa

LaSpa pakub küllaga võimalusi aktiivseks tegevuseks nii enne kui pärast konverents: alustage päeva joogaga mererannal või karastava suplusega meres, jalutage kaunis männimetsas, võtke osa surfi või SUP koolitusest, mängige metsas discgolfi või rannas võrkpalli, külastage naabruses asuvat Arvo Pärdi keskust, nautige pikka õhtusööki Angelica Udekülli restoranis Wicca, mis on üks Eesti parimaid. Kaugemalt Euroopast tulijatele pakuvad alati põnevust ka ekskursioonid Paldiski linna, Padise kloostrisse või Keila-Joa lossi.

Konverents Lahemaal imelises Vihula mõisas

2020.a. Euroopa parima ajaloolise hotelli tiitliga pärjatud Vihula mõisakompleks asub Lahemaa rahvuspargi territooriumil tunnise autosõidu kaugusel Tallinnast, pakkudes täielikku vaheldust linnaelu askeldustest. Vihula näol on tegemist ühe Põhja-Eesti maalilisema mõisasüdamega. Kõrvalhooneid on palju, enamik neist paikneb hajutatult piki maalilise Mustoja kaldaid, kasutusel on näiteks nii palmimaja, jääkelder, viinavabrik, sepikoda, vesiveski. Lähedal paiknevad imelised liivarannad, rändrahnud, samblarikkad männimetsad ning ajaloolised kalurikülad Käsmu ja Altja.

Vihula Mõis on täiuslik koht unikaalse ja meeldejääva koosoleku, seminari või õppepäeva pidamiseks vaikses keskkonnas ja eemal linnaelu askeldustest. Vanas aidahoones asuv ajaloolise miljööga kaasaaegne konverentsikeskus on varustatud ajakohase tehnoloogiaga. Lisaks konverentsikeskusele on ürituste kasutuseks ka mitmeid muid põnevaid hooneid, nt Palmimaja, Viinavabrik, Õliait, Veinikelder, Teemaja.

Vihulas on ka väga palju erinevaid võimalusi põnevateks vaba-aja või meeskonnategevuseks. Kõige autentsem viis avastada Vihula mõisakompleksi on võtta osa unustamatutest tuuridest. Valida võib Vihula Mõisa tutvustav tuuriViinaköögi maitsed ja legendid tuuriGolfi autoga mõisatuuriHobukalessiga lõbusõit mõisa pargis & teedel.Vihula Mõisal on ajaloolised hooned ning rikkalik kultuurivaramu, mis on täis lugusid ja legende. Need pakuvad suurepärast võimalust meelelahutusprogrammideks ja töötubadeks. Näiteks pakutakse Soolakoorija valmistamise töötubaMõisaproua marjanapsu valmistamineSeebi viltimise töötuba;  Savikruusi valmistamise töötuba. Aktiivsematele külalistele pakutakse tiigil aerutamistjalgrattamatkamistminigolfi mängu “Tour de Baltics”matkamist mõisa lähedal matkaradadel.

Mõnusalt saab lõõgastuda ka kaasaegses ujulas ja saunakeskuses koos suitsusauna, kadakasauna, aurusauna ja sanaariumiga. Vihula Mõisa imelises öko-SPAs pakutakse erinevaid hoolitsusi nii näole, kehale kui ka kätele- jalgadele.

Suvepealinn Pärnu 

Pärnu konverentsi- ja seminarikohad võimaldavad väga erinevaid formaate nii sise- kui väliürituste korraldamiseks. Konverents tipptasemel hotellis, suvepäevad mererannal, seminar saunas, tiimikoosolek basseinis, ärikohtumine ajaloolises villas, meeskonnaüritus golfirajal – variante on lõputult. Suurimad konverentsiruumid on hotellidest Hestia Hotel Strand (suurim saal mahutab 450 osalejat),  ESTONIA Resort Hotel & Spa (suurim saal mahutab kuni 300 osalejat), väiksemaid mõnusaid ruume leiab ka Hedon spaahotellis, Wasa Resort hotellis, Villa Ammendes, Rannahotellis.

Mitmed põnevad konverentsiruumid asuvad Pärnu linnast väljaspool, mis annab hea võimaluse korraldada oma seminar ilusa looduse keskel. Linnast väljas asuvad suurima konverentsiruumiga saalid on Klaara Manni Puhke- ja Seminarikeskuses ja Maria talus, mis mahutavad vastavalt kuni 150 osalejat ja kuni 250 osalejat. Põnevaid võimalusi üritusteks pakub ka Jaanihanso Siidrivabrik (suurim saal mahutab kuni 110 osalejat)

Vaba aja veetmiseks pakub Pärnu hulgaliselt võimalusi Mõnus on pärast peale konverentsipäeva jalutada randa päikeseloojangut vaatama või teha tiir linnas jalgrattal või minna hoopiski jahiga merele. Golfisõpru ootavad Pärnus kaks suurepärast golfikeskust: Pärnu Bay Golf Links ja Valgeranna White Beach Golf. Adrenaliinisõltlased saavad gaasipedaali põhja vajutada Põhjamaade moodsaimal Porche ringrajal Audrus. Käsitöösiidri valmistamisega saab tutvust teha Jaanihanso või Tori siidrimajades, Valgeranna  Mamm&Frukt Veinitallis saab läbi viia  veinidegustatsioone. Hedon Spa hotellis on erakordne võimalus kogu Hedoni spaa supelusala ning Vaikse spaa-ala broneerida privaatselt oma seltskonnale! Ööspaa on suurepärane viis oma meeskonna, äripartnerite või ka sõpruskonnaga lõõgastavalt ja mõnusalt aega veeta. Estonia Resort Hotel & Spa pakub lausa saunapeo korraldamise võimalust, kus elava muusika jaoks püstitatakse spetsiaalne lava suure basseini keskele, meeleolu loob efektne heli- ja valgustehnika. Lisaks on võimalus tellida väiksematele seltskondadele saunarituaale ja kehahoolitsusi. Kultuuri ja loodushuvilised saavad minna päevaks laevaga Kihnu saarele, et teha veoautokastis tiir saarele peale, nautida saare naiste merelaule ja maitsta omaküpsetatud leiba ja suitsukala. Soomaa pakub võimalust rabamatkadeks ja kanuusõitudeks. Vaata lähemalt elamuslikke ideid Pärnu kodulehelt

Tartu- Euroopa Kultuuripealinn 2024

© Kiur Kaasik

 

Aastal 2024 on Tartu kogu Euroopa tähelepanu keskpunktis. Kultuuripealinna tiitel on suurepärane võimaluse tutvustada oma kultuuriväärtusi kogu maailma külalistele.

Suurimad konverentsiruumid Tartus on V Spaahotell ja Konverentsikeskuses ja Eesti Rahva Muuseumis. Lisaks on Tartus on palju unikaalseid toimumiskohti, mis sobivad meeldejääva sündmuse korraldamiseks. Näiteks Tartu Ülikooli aula lisab pidulikkust igale vastuvõtule, samas kui 300-aastane Püssirohukelder  sobib vabama õhustikuga ürituseks. Tartu Ülikooli muuseumi Valge saal on üks Tartu populaarsemaid konverentsivastuvõttude pidamise kohti. Teaduse või ajalooga seotud sündmuse puhul sobib ürituse korraldamiseks Tartu Ülikooli Tähetorn või Teaduskeskuses AHHAATartu loodusmaja. Uued menukad kohad on  Kammivabrik ja Emajõe ääres olev Lodjakoda kompleks .

Ka Tartus ja linna ümbruses on palju põnevaid elamustegevusi konverentsipäevale vürtsi lisamiseks. Alustage giidiga jalgsimatkaga Tartus vanalinnas või imetlege Tartu tänavakunsti rattaringluse ratastega. Seejärel külastage linna mitmeid muuseume, tutvuge Tartu Kunstimaja värskeima näitusega, tehke kiire jõeretk Jõmmuga Emajõel või hoopis külastage A.Le Coqi õlletehase õllemuuseumit – Eesti õlle sünnikodu. Väljaspool linna on võimalik sõita mööda Sibulateed Peipsi järve äärde, kus elab vene vanausuliste kogukond. Tutvuge sealsete mõisatega, vanausuliste värvikirevate puitmajadega, nende traditsioonide ja omanäolise loodusega. Tutvu kõigi tegevustega Visit Tartu lehel.

Alates 2017. aastast toetab Tartu linn Tartus toimuvaid konverentse ka rahaliselt. Tartu konverentside toetuse eesmärgiks on Tartu kui suurepärase konverentsikoha tuntuse tõstmine, aga ka turismi hooajalisuse vähendamine läbi ööbimiste Tartu majutusasutustes. Toetuse saamiseks peab konverents toimuma Tartu linnas, konverentsil osalejate ööbimiste koguarv Tartu linnas peab olema vähemalt 100 ning konverentsi programmi kestus vähemalt kaks järjestikust päeva. Uuri lisa konverentsitoetuse kohta.

Kasutatud materjalid: Visit Tartu, Visit Pärnu, LaSpa, Vihula mõis. Täname!

 

Riine Tiigi

Turundusjuht