Uudised

Valitsuse otsusega toetatakse ka konverentsikorraldajaid

Valitsus kiitis eile heaks turismisektorile suunatud 5,8 miljoni euro suuruse kriisiabi sihtgrupid ja tingimused. Peaminister Jüri Ratas nentis, et turismisektor on COVID-19 tingitult majandusvaldkonnas saanud kõige suurema löögi ning riik proovib jõudumööda rahvusvahelisse kriisi langenud valdkonda aidata. „Viiruse esimese laine ajal eraldas valitsus turismiettevõtjatele 25 miljonit eurot. Nüüd suunasime  turismiettevõtjatele 5,8 miljonit eurot, et kriisikahjusid oleks võimalik osaliselt hüvitada,“ ütles ta. „Igaüks meist saab panustada kohalikku turismiettevõtlusesse. Iga kodumaise külastaja panus on täna olulisem kui kunagi varem, et meil oleks ka järgmistel hooaegadel ettevõtteid, keda külastada.“

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem märkis, et turismisektori toetuste tingimused on välja töötatud vastavalt turismiettevõtjate spetsiifikale ja kriisi tõttu tekkinud kahjude ulatusele. „Oluline on toetada neid ettevõtjaid, keda ei olnud kevadise kriisitoetuse sihtgruppide hulgas ning neid, kes on erinevatest piirangutest jätkuvalt enim mõjutatud. Nendel ettevõtetel on praeguses olukorras kõige keerulisem vastu pidada,“ lisas Siem.

Vastavalt valitsuse otsusele hakkab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium läbi EASi pakkuma otsetoetusi, mille eesmärk on pakkuda ühekordset tagastamatu abi koroonaviiruse puhangust tulenenud kriisikahjude osaliseks hüvitamiseks. EASi otsetoetuste sihtgrupiks on majutusettevõtjad, atraktsioonid, turismiteenuste pakkujad, giidid, rahvusvahelise liiniveo korraldajad, konverentside korraldajad ja IATA akrediteeringut omavad reisiettevõtjad.

EASi kriisitoetuste suurus ettevõtja kohta jääb vahemikku 2000-60 000 eurot sõltuvalt ettevõtte tegevusvaldkonnast, suurusest, käibekaotusest, riigile tasutud tööjõumaksudest ja vajadustest kriisiperiood üle elada. Turismiteenuse pakkujatele ning giididele on määratud eraldi toetussumma 3000 või 5000 eurot sõltuvalt ettevõtte käibest, samuti saavad rahvusvahelise liiniveo korraldajad taotleda toetust ettevõtja kohta kuni 200 000 eurot.

Taotluste vastuvõtmise alustamisest ning taotlemise tähtaegadest annab EAS teada oma veebilehel ja e-teeninduses. Taotlemine EASi otsetoetustele avaneb tõenäoliselt novembrikuus.

Valitsus suunas kriisiabi vahenditest 200 000 eurot rahvusvaheliste kontserdikorraldajate toetamiseks. Toetuse tingimused töötab välja ja väljamakseid teeb kultuuriministeerium.

Valitsus otsustas 1. oktoobril toimunud kabinetiistungil suunata turismisektorile kriisiabi summas 5,8 miljonit eurot. Tegemist on tänavu kevadel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja ettevõtluse arendamise sihtasutuse poolt rakendatud kriisimeetmete paketi (suunatud turismile ja väikeettevõtjatele kogusummas 35 miljonit eurot) kasutamata vahenditega.

Allikas: Valitsus

Riine Tiigi

Turundusjuht