Uudised

Tartu linn muutis konverentsitoetuse tingimused ajutiselt leebemaks

Tartu linn otsustas 2021. aasta taotlusvoorudes konverentsitoetuse maksmise tingimusi leevendada ning langetas minimaalse ööbimiste arvu praeguselt 200 ööbimiselt 100le.

Tartu Konverentsibüroo esindaja Dana Neemre sõnul on Covid-19 pandeemiast tingitud reisipiirangute tõttu konverentside korraldajatel keeruline täita toetuse saamiseks nõutud minimaalset ööbimiste arvu. „Juba praegu toimub hübriidkonverentse, kus osa publikust istub konverentsisaalis ning teine pool on kodus ekraani taga. Kui vaktsineerimine jätkub ja reisipiirangud vähenevad, siis võib oodata hübriidkonverentside populaarsuse tõusu, kuid konverentsiturismi taastumine võtab veel aega,“ rääkis Neemre.

“Konverentsitoetuse tingimusi muutes anname korraldajatele selge signaali, et konverentsid on jätkuvalt Tartusse oodatud, isegi kui neid olude sunnil väiksemas mahus korraldatakse,” ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Tavakohaselt on ka sel aastal kaks toetuse taotlemise vooru. Toetuse taotlus konverentsile, mis toimub 1. juulist kuni 31. detsembrini 2021, tuleb esitada hiljemalt 1. aprilliks 2021. a, ja konverentsile, mis toimub 1. jaanuarist kuni 30. juunini 2022, tuleb esitada taotlus hiljemalt 1. oktoobriks 2021. a.

Lisainfo: Tartu Konverentsibüroo äri- ja konverentsiturismi valdkonna koordinaator Dana Neemre, tel 513 7946.

Foto: Hetk hübriidkonverentsina toimunud Tartu turismipäevalt. Foto: Mana Kaasik.

 

Riine Tiigi

Turundusjuht