Uudised

Tartu edulugu nomineeriti Green Destinations Stories Awards keskkonna ja kliima auhinnale

Oktoobris pääses Tartu linn rahvusvahelise säästvat turismi arendava organisatsiooni Green Destinations kestlike sihtkohtade TOP 100 nimekirja. Tartu esitas konkursile edulooks ülelinnalise rattaringluse ja eestimaise rohegaasiga sõitvad linnaliinibussid, mille eesmärgiks on vähendada kesklinnas autoliiklust, müra ja õhusaastet.

 Tuleva aasta märtsis toimub seekord virtuaalselt rahvusvaheline turismimess ITB Berlin, kus Green Destinations Stories Awards auhinnatseremoonial jagatakse parimatele edulugudele viies kategoorias auhindu. Tartu nomineeriti keskkonna ja kliima kategoorias (Environment & Climate Award).

Tartu linna turundusjuhi Helen Kalbergi sõnul näitab rattaringluse ja gaasibusside eduloo nominatsioon, et Tartu on oma tegevusfookused seadnud õigesti. „Jätkusuutlik turism on oluline mitte ainult turistidele, vaid ka linlastele ning soovime üha enam pakkuda mitmekesisemaid võimalusi kogeda Tartut kestliku turismi sihtkohana,“ ütles Kalberg.

Eesti sihtkohtade osalemist programmis Green Destinations rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond ja programmi koordineerib EAS.

Jätkusuutlike sihtkohtade TOP100: https://greendestinations.org/sustainabletop100

Lisainfo: Visit Tartu, Dana Neemre, tel 513 7946.

Foto: Mana Kaasik

Riine Tiigi

Turundusjuht