Uudised

Tallinna Lennujaama uued reeglid ja ohtusmeetmed lendamisel

Tallinna lennujaam kehtestas koroonaviiruse leviku takistamiseks reeglid, mille eesmärk on kaitsta nii reisijate kui ka töötajate tervist. 

Tallinna lennujaama reisijateenuste valdkonna juhi Katrin Hageli sõnul on lennunduse taastumise kõrval oluline säilitada ettevaatusabinõud: “Nüüd, mil lennud hakkavad taastuma on väga oluline hoida nakatumise oht võimalikult madalal. Selleks oleme töötanud välja lihtsad põhimõtted, mida palume kõigil reisijatel ja neid saatma tulnud inimestel mõistvalt järgida. Samuti oleme võtnud kasutusele kaasaegsed ja keskkonnasõbralikud ruumide puhastustehnoloogiad, mis tagavad sagedasti kasutatavate avalike ruumide puhtuse,” sõnas Hagel.

Et kaitsta ennast ja teisi nakkusohu eest, palub lennujaam järgida kolme peamist põhimõtet: “Lennujaamas kehtib 2+2 reegel ning me palume hoida teiste reisijatega piisavat distantsi. Selleks, et 2+2 reeglit oleks võimalik kitsamates kohtades julgestuskontrolli alal ja check-in kassades rakendada, palume lennujaama saabuda kaks tundi enne lennu väljumistReisiterminali on lubatud siseneda ainult reisile suunduvatel inimestel, seega palume lähedastega hüvasti jätta väljaspool terminali,” lisas Hagel.

Nakatumisriski vähendamiseks soovitab lennujaam kasutada lennujaamas näomaski ja desinfitseerimisvahendeid, mis on lennujaamas kõigile kättesaadavad. “Kindlasti tasub ennast kurssi viia sihtkoha ja lennufirma reeglitega. Näiteks mõne lennufirma puhul võib maskide kandmine olla kohustuslik,” rääkis Hagel. Isikukaitsevahendid nagu maskid, kindad ja desinfitseerimisvahendid on müügil ka lennujaama erinevates kauplustes.

Alates märtsist puhastatakse reisiterminali varasemast sagedasemini ning kasutusele on võetud kaasaegsed puhastustehnoloogiad. “Näiteks kõik sagedasti kasutatavad pinnad nagu teeninduslauad, julgestusliini kastid, pagasikärude käepidemed, lastekärud, ratastoolid, liftipinnad ja tualettruumide pinnad on kaetud nanotehnoloogial põhineva katalüütilise kattega. Kate desinfitseerib pindasid järjepidevalt, kasutades selleks ruumis leiduvat valgust ning tagades hügieenilised pinnad ka koristusaegade vahele jääval ajal,” rääkis Hagel.

Alates maikuust hakkas lennujaam pehmeid istmeid ja vaipkatteid elektrostaatiliselt desinfitseerima. “See on tavapärasest kiirem ja tõhusam, kuna elektrostaatiliselt laetud osakesed on peenemad ja desinfitseeriv aine levib paremini ka varjatud kohtadesse,” selgitas Hagel. Julgestuskontrolli alale, kus on korraga palju inimesi, on paigaldame UV-valgusel põhinevad õhupuhastusseadmed, mis steriliseerivad ja puhastavad õhku mikroorganismidest.

„Nüüd, kus lennuliiklus hakkab taastuma, on meie ülesanne teha kõik selleks, et reisijad tunneksid ennast jätkuvalt ohutult. Ega inimeste rännukihk ei ole kuhugi kadunud, meil tuleb leida moodused, kuidas reisida mõistlikult ja ohutult,“ ütles Hagel ning kinnitas, et lennujaam on lennuliinide avamiseks valmis.

Allikas: Tallinna lennujaam

Riine Tiigi

Turundusjuht