Uudised

Rotermanni kvartalis avatakse popkunsti maailmamuuseum PoCo

Maikuus avatakse Tallinnas Rotermanni kvartalis Stalkeri käigus pop-kunsti maailmamuuseum PoCo, kus on eksponeerimiseks  väljas Warhol, Banksy, Koons, Lichtenstein, Haring, Hirst, Murakami, Wesselman, Kusama ja teised maailma tuntuimad autorid. Samavõrd ikooniliselt on esil ka Lapin, Mäetamm, Nukke, Egs, Ivanovs ning hulk noori talente.

Tegemist on popkunsti maailmamuuseumiga, mis räägib popkunsti ajaloost, hetkest ja tulevikust. Pop-kunst on julge, irooniline, temas on koondunud ühiskonnakriitika ja mõttemängude sümbioosid. Pop-kunst ei saa kunagi otsa, kuna maailm meie ümber ja ühiskondlikud tungid loovad kogu aeg uusi võimalusi protestiks, uute seoste leidmiseks ning lihtsalt lustimiseks. PoCo pakub pop-kunsti klassikat, aga üllatab kogu aeg millegi uuega.

PoCo asub Tallinnas Rotermanni kvartalis, mis omaette on post-modernistlik kunstiteos, kus kokku sulanduvad 19. sajandi tööstusarhitektiuur ja tänapäevane klaaspindade pillerkaar. Muuseumi looja on IT-visionäär ja üks Eesti digiriigi ideolooge Linnar Viik. Muuseum tugineb suures osas Linnar Viigi isiklikule pop-kunsti kogule, millele tuleb muudest erakogudest ka pidevat täiendust.

Muuseum avatakse mai lõpus.

PoCo ruumides saab korraldada ka üritusi . Ruumid mahutavad teatristiilis 50 inimest, püstijalavastuvõtuks 100 inimest.  Broneerimine ja lisainfo: book@poco.art.

Riine Tiigi

Turundusjuht