Uudised

Pärnu majutusettevõtted saavad linnalt turvalisust kinnitava märgise

Pärnu majutusettevõtted saavad Pärnu linnavalitsuselt märgise kirjaga „Pärnu linn soovitab, ettevõte kinnitab: siin on turvaline!“, mis näitab, et nendes asutustes täidetakse külastajate heaolu ja tervise tagamiseks kõiki Terviseameti COVID-19 soovitatavaid käitumisjuhiseid.

Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse sõnul pärineb ohutust kinnitava märgise idee kohalikelt ettevõtjatelt. „Taganttõuke sellise märgise loomiseks said ettevõtjad reisikorraldajatelt, kes on soovinud majutusettevõtetelt kinnitust, et turistidel on selles kohas turvaline ja et asutus on teinud Terviseameti soovituste järgmisel kõik endast oleneva,“ ütleb Kosenkranius.

Estonia Spa Hotelsi juhataja Andrus Aljase hinnangul aitab turvalisust tähistav märk anda külastajatele selge sõnumi, et selles peatumiskohas nende tervisele ohtu ei ole. „Nüüd, kus piirid on avanemas ja turistide huvi Pärnu vastu kasvamas, on eriti oluline kõigile Pärnusse puhkama tulijatele tõestada, et siinsed majutusettevõtted on võtnud oma südameasjaks kõigi Terviseameti juhiste täitmise. Sellega seoses saigi Pärnu linnavalitsusele vastavasisuline ettepanek tehtud. Loodetavasti saab selline kinnitus väikeseks konkurentsieeliseks, mis kallutab kliente tegema otsust just Pärnus puhkamise kasuks,“ märgib Aljas.

Ka Villa Wesseti hotellijuhil Triin Kuusiku sõnutsi vajavad külastajad segasevõitu ajal (lisa)kinnitust, et teenusepakkuja on klientide tervise turvalisuse tagamiseks omalt poolt kõik teinud. „Märgis on väga armas ja leidlik mõte selle info edastamiseks,“ leiab Kuusik.

Märgise välja andmine põhineb vastastikusel usaldusel. „Ettevõtja kinnitab linnale, et on teinud kõik, mis tema võimuses kaitsmaks külalisi võimaliku nakkusohu eest ja et nende pool peatudes on tervis hoitud. Pärnu linn väljastab siis talle füüsilised ja virtuaalsed märgised, mida saab kasutada asutuse ruumides, infomaterjalidel ja kodulehel. Linnapoolne soovitus ja ettevõtja kinnitus, et tegemist on tõepoolest turvalise kohaga, on turistide, eeskätt just väliskülaliste jaoks oluline kriteerium,“ selgitab linnapea.

Praeguseks on 20 suuremat ja väiksemat Pärnu majutusettevõtjat andnud linnavalitsusele teada, et täidavad külastajate heaolu ja hea tervise tagamiseks kõiki Terviseameti COVID-19 soovitatavaid käitumisjuhiseid majutusettevõtetele.

Vaata lisaks: Linnalt märgise saanud Pärnu majutusettevõtted

Allikas: Pärnu linn

Riine Tiigi

Turundusjuht