Uudised

Latitude59: Selle aasta suurim tehnoloogiakonverents tõi Tallinnasse ligi 4000 osalejat

Eelmisel nädalal leidis Kultuurikatlas aset Latitude59, Eesti juhtivat startup- ja tehnoloogiaüritust, mis tõi kokku globaalse tehnoloogia ökosüsteemi esindajad. Selleaastane üritus ületas ootusi, tuues kokku üle 3500 osaleja, 900 idufirma ja 20 rahvusdelegatsiooni, kes arutlesid tehnoloogia ja innovatsiooni tuleviku üle.

Avakõnes rõhutas president Alar Karis tehnoloogiasektori ulatuslikku mõju meie tulevikule. Ta tõi esile idufirmade kriitilise rolli teaduslike avastuste kujundamisel praktilisteks lahendusteks ja kutsus üles tegema regulatiivseid muudatusi, et soodustada tehisintellekti kasutuselevõttu.

Selle aasta põhiteemad, ühendus ja vastutus, kajasid kogu ürituse vältel. Tegevjuht Liisi Org rõhutas nende teemade olulisust, öeldes: “Latitude59 roll on tuua tehnoloogia tuleviku olulised arutelud startup-kogukonda.”

Latitude59 meelitas kohale muljetavaldava rahvahulga, sealhulgas peaaegu 600 investorit, kes haldavad portfelle väärtuses 30 miljardit eurot. Üritusel esines 195 kõnelejat enam kui 60 riigist, kusjuures märkimisväärne 40% neist olid naised. Mitmekesine teemadering hõlmas süvatehnoloogiat, kaitsetööstuse innovatsiooni ja tehisintellekti rakendamise väljakutseid.

Üheks silmapaistvaks sündmuseks oli “Mõtlemine miljardites” lühikonverents, mis keskendus tervisetehnoloogiatele, tehisintellektile, andmetele ja kaitsetööstuse idufirmadele. See investoritele ja otsustajatele pühendatud eelkoneverentsipäev rõhutas Latitude59 suunatust koostöö soodustamisele.

Latitude59 ei tutvustanud mitte ainult Eesti õitsvat tehnoloogiasektorit, vaid tugevdas ka selle positsiooni globaalse innovatsioonikeskusena. Üritus rõhutas ettevõtlike inimeste, inspireerivate juhtide, paindlike ettevõtete ja proaktiivsete valitsuste tähtsust meie digitaalse tuleviku kujundamisel.Riine Tiigi

Turundusjuht