Uudised

Eesti võitis ISPCAN kongressi korraldusõiguse 2022. aastal

esti võitis õiguse korraldada Tallinnas iga-aastane ISPCAN (International Society for the Prevention of Child Abuse & Neglect) Euroopa kongress. 2022. aasta juunis toimuvale üritusele oodatakse 600 rahvusvahelist delegaati.

4-päevane kongress „Lastekaitse kõige haavatavamatele lastele ja peredele“ („Child Protection for the Most Vulnerable Children and Families“) keskendub vaimsele tervisele, laste seksuaalsele ja muule väärkohtlemisele, lähisuhtevägivallale, lastele kinnistes asutustes, vanglas viibivate ja sõltuvusprobleemidega vanemate laste kaitsele, piiriülesele koostööle ja digiteenuste kasutamisele.

“Oleme uhked, et ISPCAN kongress toimub esimest korda Baltikumis. See on suurepärane võimalus tutvustada meie kogemusi, kuidas tegeletakse Eestis laste väärkohtlemise ja hooletusse jätmise ennetusega ning olla  arutelude algatajaks rahvusvahelisel areenil,” sõnas ISPCAN 2022 korralduskomitee juht Brit Tammiste. “Erinevatel digilahendustel on oluline roll riigi arengus ning korraldajatena tutvustame nende rakendamise võimalusi nii lastekaitse kui kongressi korraldamise perspektiividest.”

Publicon Konverentsid töötas eduka avalduse välja  koos Eesti Konverentsibüroo, Tallinna Konverentsibüroo ja kohalike asutustega – justiitsministeeriumi, sotsiaalministeeriumi, sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna, õiguskantsleri kantselei, Eesti advokatuuri, riigiprokuratuuri, Tartu ülikooli ja mitme MTÜ-ga.

Publicon on üks kogenumaid teadus- ja meditsiinikonverentside korraldajaid Eestis. Nende teised viimase aja võidud on rahvusvahelised üritused AESOP 2022 – Euroopa Planeerimiskoolide Assotsiatsiooni kongress ja ISAE 2023 – Rahvusvahelise Rakendusliku Käitumisteaduse Ühingu kongress.

Riine Tiigi

Turundusjuht