Uudised

Eesti jätkuvalt Baltimaade liider rahvusvaheliste konverentside edetabelis

Rahvusvaheline konverentsivaldkonna katusorganisatsioon ICCA (International Congress and Convention Association) värske statistikaraport maailma konverentsisihtkohtade kohta ütleb, et Eesti edestab rahvusvaheliste erialakonverentside arvu poolest jätkuvalt nii Lätit kui Leedut. Eesti asub 2023.a. toimunud 54 rahvusvahelise erialaseltsi konverentsiga maailma riikide hulgas 45. kohal, Leedu on 48. ja Läti 58. kohal.

Pealinn Tallinn on 2023.a. maailma konverentsilinnade edetabelis 64. kohal 36 konverentsiga ja Tartu 117. kohal 18 konverentsiga. Juhtivate konverentsilinnade positsiooni maailmas hoiavad Pariis, Singapur, Lissabon, Viin, Barcelona. Riikidest toimus 2023.a. kõige rohkem erialaseltside konverentse USAs, Itaalias,  Hispaanias, Prantsusmaal, Saksamaal.

ICCA edetabel hõlmab sellel aastal 156 riiki ja 1486 linna. Edetabeli koostamisel võetakse arvesse rahvusvaheliste erialaseltside konverentse, mis toimuvad regulaarselt, roteeruvad vähemalt kolme riigi vahel ja kus osaleb minimaalselt 50 delegaati.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul peegeldab Eesti kõrge koht ICCA edetabelis, et Eesti teadlased, erialaspetsialistid ja ettevõtjad on oma rahvusvahelistes võrgustikes aktiivsed ning võtavad julgelt konverentsi korraldaja rolli kutsudes kolleegid külla. “Lisaks erialasele kasule sündmuse läbiviijale toovad rahvusvahelised konverentsid olulist kasu nii turismiettevõtlusele kui majandusele laiemalt. Oleme rahvusvaheliselt tihedas globaalses konkurentsis, mistõttu on erialakonverentside arvu suurendamiseks olulised riigi ja linnade poolt pakutavad toetusmeetmed – nii konverentside korraldamiseks kui korraldusõiguse taotlemiseks. Tasub tähele panna, et ICCA edetabel arvestab ainult erialaseltside roteeruvaid konverentse. Neile lisaks toimus Eestis veel palju muid seminare, konverentse ja kohtumisi, tänu millele oli Eesti rahvusvaheliselt nähtav paljude valdkondade kompetentsikeskusena ning arenesid Eestile olulised teadus-, eriala- ja ettevõtluskontaktid” lisas Karu.

 

Riine Tiigi

Turundusjuht