Tartu linna eesmärk on väärtustada ja arendada Tartut kui konverentsilinna ning aidata kaasa Tartu rahvusvahelise tuntuse ja tunnustatuse saavutamisele turismisihtkohana. Konverentsiturismi arendamine Tartus kuulub SA Tartumaa Turismi tegevusvaldkondade hulka.

Viis põhjust, miks tuua oma konverents Tartusse

  1. Tartu on Eesti teaduse kodu.  Tartu on teadus- ja arendustegevuste keskus, kus asub üheksa kõrgkooli, mitmed uurimiskeskused, biotehnoloogiatööstused ja tarkvaraettevõtted. Siinsed eksperdid ja teadmistepagas on aluseks maailma muutvate ideede ja lahenduste välja töötamiseks. Tartus toimub mitmeid teaduskonverentse, kus osalevad tippteadlased üle maailma ning Tartu on koduks Baltikumi suurimale ärifestivalile sTARTUp Day.
  1. Tartu on kultuuripealinn. Tartul on oluline roll eesti kultuuri ja rahvusteadvuse kujunemisel. Siinsest ülikoolist võrsus esimene rahvuslik eliit, tegevust alustasid esimesed ajalehed, kultuuriseltsid, ning rahvusteater. Siin leidis aset esimene rahvuslik üldlaulupidu. Tartus asub mitu mäluasutust ning toimub aastaringselt väga palju eriilmelisi kultuurisündmusi. Aastal 2024 on Tartu koos Lõuna-Eestiga Euroopa kultuuripealinn. Kultuuripealinna kontseptsioon “Ellujäämise kunstid” tähendab nii teadmisi, oskuseid kui ka väärtusi, mis aitavad meil tulevikus paremini elada. Rohkem infot www.tartu2024.ee.
  1. Tartu on tunnustatud roheline sihtkoht. Tartu eesmärk on areneda ja saada iga päevaga aina paremaks, seejuures jäädes truuks oma väärtustele: inimesed ja koostöö, roheline elukeskkond, kompaktsus, turvalisus. Kõik need arvukad targad ja keskkonnasõbralikud lahendused, mis viimastel aastatel on Tartus läbi viidud, panustavad nii kohalike kui külaliste heaolusse. Tartul on targad eeldused: inimesi ja nende arvamust väärtustatakse ning eelistatakse kestlikke lahendusi. Kestlike sündmuste korraldamiseks on välja töötatud keskkonnahoidlike sündmuste juhend, mis on Tartu linnaruumis toimuvatele avalikele sündmustele ja toetuste saajatele kohustuslik järgida ning teistele sündmuskorraldajatele hea teejuht. Sel aastal hinnati Tartut roheliste sihtkohtade plaatina taseme tunnustusega.
  1. Tartus on palju erilisi sündmuspaiku. Tartu on ideaalne paik meeldejääva konverentsi korraldamiseks. Rohelises linnakeskkonnas on mitmeid hubaseid kohvikuid ja lokaale, kus saab nautida häid maitseid ja võrgustuda nii kohalike kui külalistega. Kõik vajalikud paigad on käe-jala ulatuses, mis muudab liikumise konverentsil osalejatel nii rattaga, jala või hoopis ühistranspordiga mugavaks ja kiireks. Tartus on rohkelt mitmeid eriilmelisi sündmuspaiku, mis sobivad mitmekülgsete ürituste korraldamiseks. Leia inspiratsiooni veebilehelt: visittartu.com.   
  1. Tartu pakub nõu ja tuge konverentsi korraldamisel. Tartu linn pakub kõigile Tartus konverentsi korraldada soovijatele tasuta konsultatsiooni võimalust, tuge Tartu linna konverentsitoetuste taotlemisel ning valdkondlikku infovahetust. Lisaks on võimalik taotleda Tartu konverentsitoetust ning osaleda saadikuklubi tegevustes.

Abi konverentsi korraldamisel Tartus:

  • Sihtkohta tutvustavate taotlusdokumentide ettevalmistamise nõustamine (nö “bid dokumendid”) ning abi rahvusvahelise assotsiatsiooni tutvumisreisi korraldamisel
  • Nõustamine sündmuste planeerimisel: konverentsiruumide, majutuskohtade, korraldusfirmade, toitlustusteenuse pakkujate info
  • Konverentside pre– ja post-tuuride ning vaba-ajaprogrammide info
  • Tartut kui sihtkohta tutvustavad materjalid (meedia või trükimaterjalid)
  • Visit Tartu veebileht koondab võimalikult palju infot, mis aitab konverentsikorraldaja tööd lihtsustada. Leitavad on enamik Tartus ja linna ümbruses asuvad seminariruumid, catering’i pakkujate kontaktid, transpordiga tegelevad ettevõtjad, konverentsikorraldusfirmad jne. Lisaks leiab ideid vaba-aja programmideks ning saab tutvuda erinevate Tartu linna tutvustavate materjalidega. Konverentsikalender annab ülevaate, mis ja kus toimumas on. See aitab vältida olukorda, et üheaegselt on linnas mitu suurt konverentsiüritust, mis võiksid üksteisele korralduslikes küsimustes konkurentsi pakkuda.

 Tartu konverentsitoetus

Tartu linn toetab Tartus toimuvaid konverentse. Toetuse saamiseks peab konverents toimuma Tartu linnas, konverentsil osalejate ööbimiste koguarv peab Tartu linnas olema vähemalt 200 ning konverentsi programmi kestvus vähemalt kaks järjestikust päeva. Toetust taotletakse Tartu linnaportaalis. Taotleja saab olla era- või avalik-õiguslik juriidiline isik. Konverentsitoetuse taotlus konverentsile, mis toimub perioodil 1. jaanuar kuni 30. juuni, esitatakse linnavalitsusele hiljemalt eelmise kalendriaasta 1. oktoobriks, ja konverentsile, mis toimub perioodil 1. juuli kuni 31. detsember, hiljemalt 1. aprilliks. Lisainfot leiate: Tartu linna konverentsitoetus.

Tartu Konverentsisaadiku klubi

Konverentsisaadiku klubi ühendab aktiivseid teadlasi ja spetsialiste, kes on huvitatud oma valdkonna konverentside ja ürituste korraldamisest Eestis. Konverentsiklubi ürituste raames tutvustatakse uusi konverentsikohti ja põnevaid vaba aja programme, kutsutakse külla eriala eksperte ning jagatakse praktilisi konverentsi korraldamise kogemusi. Osalejatel on võimalus saada uusi teadmisi, häid nõuandeid ja jagada vastastikuseid kogemusi.
Liitu saadikuklubiga siin.

Lisainfo

Rohkem infot Tartu konverentsi- ja üritustevõimaluste kohta saab Visit Tartu veebilehelt. Julgustame võtma otse ühendust, et saaksime arutada võimalusi, kuidas korraldada üks meeldejääv konverents Tartus.

 

 

Salvesta oma valikud lemmikuks! Nimekirja saate hiljem vaadata, salvestada pdf failiks ning saata endale ja kolleegidele emailile.
Kontakt
Merje Laimets

Äri- ja konverentsiturismi valdkonna juht

+372 5564 9706

Merje.Laimets@visittartu.com

Kodulehekülg