Uudised

Michelini tärnid jõuavad Eestisse

Kõige mainekam restoranide hindamise süsteem Michelin Guide jõuab mai lõpuks Eestisse.

EAS-i ja Kredexi ühendasutus sõlmis eelmisel nädalal lepingu, millega jõuavad Eestisse Michelini tärnid ja restoranigiid, mis on rahvusvaheliselt kõige kuulsam toiduvaldkonna tunnustussüsteem.

Michelini hindajad on juba alustanud Eestis restoranikülastusi, mis toimuvad incognito. Esimesed tärnide väärilised ja ka teised giidi pääsenud restoranid kuulutatakse välja Tallinnas 25. mail.

Rohkem kui saja-aastase ajalooga Michelini restoranigiid (the MICHELIN Guide) on esindatud 40 riigis. Giid soovitab rohkem kui 15 000 tunnustatud restorani, millest tärnidega restoranide osakaal on umbes viiendik.

Parimad restoranid kuulutatakse välja igal aastal. Kõige kõrgemaks tunnustuseks on tärnid, mida on võimalik saada kuni kolm. Kui restoran tärnideni ei küüni, kuid on siiski heal tasemel, tuuakse see giidis esile.

Tunnustamine põhineb sõltumatutel hindamistel, mis toimuvad igal aastal ning võivad restoranidele nii tunnustust lisada kui ka seda vähendada või hoopis ära võtta.

Michelini hindajad on alati anonüümsed, nad ei tutvusta end restoranile ja tasuvad toidu eest ise. Nad hoiavad anonüümsust ja sõltumatust ka väljaspool tööülesandeid.

Riine Tiigi

Turundusjuht