Uudised

Avamerepurjetamise MM toob Tallinnase ligi 1000 purjetajat 12 riigist

6.-14. augustil võõrustavad Kalevi Jahtklubi ja Tallinna Olümpiapurjespordikeskus Tallinnas esmakordselt avamerepurjetamise maailmameistrivõistlusi. Kokku on võistlustulle astumas tuhatkond purjetajat 104 jahi pardal 12 riigist, et võistelda kolmes klassis, kus kõigis selguvad maailmameistrid. Kui eestlastest osalevaid jahte on võistlusel 34, siis 70 jahti tulevad Eestisse Itaaliast, Taanist, Soomest, Rootsist, Saksamaalt, Hollandist, Poolast, Rumeeniast, Lätist, Leedust ja Venemaalt.

Pärast pandeemia tõttu tekkinud võistluspausi eelmisel aastal toimuvad tänavu ORC arvestuse avamerepurjetamise tiitlivõistlused jälle oma tavapärase kalendri järgi ning oodatuim aasta tippsündmus – maailmameistrivõistlused toimuvad sel aastal tiitlisponsor Alexela toel ning Kalevi, Pärnu ja Tallinna Jahtklubide ning Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse organiseerimisel Pirital, Tallinnas.

Alexela ORC avamerepurjetamise maailmameistrivõistluste korraldajad on teinud märkimisväärseid jõupingutusi, et luua kõigile osalejatele turvaline keskkond, tagamaks uusimate Covid-19 juhiste ja nõuete täitmine kõigi jaoks võimalikult sujuvalt ning kogu plaanitud mere- ja kaldaprogramm toimub täismahus.

Pärast kolmepäevast registreerimist, ülevaatust, mõõtmist ja harjutussõitu 6.-8. augustil, toimub pühapäeval 8. augustil kauaoodatud suursündmuse pidulik avatseremoonia Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse lipuväljakul. Avamisele marsivad 11 riiki esindavad sportlased rongkäiguga kõrvalasuvast Kalevi Jahtklubist Kaitseväe orkestri saatel ja riigilippude lehvides. Pidulikul tseremoonial heisatakse võistluse lipp ning süüdatakse sümboolne olümpiatuli selleks õhtuks kui Tokyos kustub olümpiatuli.

Võistlus ise algab esmaspäeval, 9. augustil pika enam kui 30 tundi vältava avamereetapiga Läänemerel, mis lõpeb järgmisel päeval. Seejärel peetakse kolmapäeval ja neljapäeval, 11.-12. augustil Tallinna lahel ja Naissaare lähistel kahel eraldi võistlusalal ca tunnipikkused lühirajavõistlused. Reedel, 13. augustil toimub ühe päeva raames kestev lühike avamerevõistlus, millele järgneb laupäeval, 14. augustil veel kaks võistlussõitu lühirajal ja pikale nädalale paneb piduliku punkti maailmameistrite kroonimine ja parimate autasustamine Tallinna Olümpiapurjespordikeskuse lipuväljakul.

Merel toimuvat saab kahel päeval minna ka merele vaatama. Pealtvaatajate laevad viivad huvilised Piritalt võistlusalale 11. ja 14. augustil. Info piletite ja laevade väljumiste kohta avaldatakse regati kodulehel.

Riine Tiigi

Turundusjuht