Blogi

Populaarseimad virtuaalkeskkonnad ja rakendused videokonverentsideks ja -koosolekuteks

Kuna eriolukorra tõttu suuremaid kogunemisi hetkel korraldada ei saa, kolitakse paljud koosolekud ja konverentsid üle virtuaalkeskkondadesse. Millised on parimad keskkonnad ja rakendused heaks videokoosolekuks või videokonverentsiks?

Zoom Meeting

Zoom on hetkel üks populaarseimaid videokonverentsi tarkvarasid, võib kasutada alates 3 osalejast. Tasuta rakendus lubab ühe sessiooni pikkuseks kuni 40 minutit ja kuni 100 osalejat.  Lihtne kasutada, lai valik funktsioone, saab vahetada ka taustapilti. Toetab korraga kuni 1000 osalejat ja ühel ekraanil kuni 49 videot.  Osalejatelt ei nõuta konto loomist, videokoosolekut saab pidada lihtsalt lingiga kutset saates, mis võimaldab liituda ka anonüümsetel osalejatel. Videokonverentsi saab salvestada. Ekraane saab jagada. Zoom võimaldab näidata ühel kasutajal mitme erineva seadme pealt kaamerapilti. Saab lisada ka küsimustikke.

Zoomi saab kasutada väga mitut moodi – saadaval on rakendused nii arvutite kui ka nutitelefonide platvormidele, laiendused veebibrauseritele kui spetsiaalne Microsoft Outlook lisa. Makstes on võimalik soetada Pro (14,99 USD kuus), Business (19,99 USD kuus) ja Enterprise (19,99 USD kuus) paketid. Tasuliste pakettide puhul on minimaalselt võimalik pidada 24 tunnist videokõne ning kasutajate hulga saab suurendada kuni 1000 osalejani.

Skype

Skype on endiselt üks kõige rohkem levinud videokonverentsilahendusi maailmas. Skype’i videovestluste rakendusega saad korraldada tasuta rühmavideokõnesid kuni 50 inimesega mis tahes mobiilsideseadme, tahvelarvuti või lauaarvuti kaudu. „Meet Now“ funktsiooni kasutamiseks ei pea Skype’i isegi alla laadima, sellel on olemas ka oma veebipõhine versioon.

Microsoft Teams

Kui kohtumisest võtab osa kuni 250 osalejat, aitab Microsoft Teams Meetings läbi viia ühiseid interaktiivseid koosolekuid, kus saavad osaleda nii organisatsiooni liikmed kui ka osalejad väljastpoolt organisatsiooni. Kohtumisi saab teha igal pool asukohast sõltumata, sest olemas on ekraanijagamise ja ühiselt reaalajas dokumentide kallal toimetamise funktsionaalsus. Saadaval on ka reaalajas tiitrite kasutamise võimalus, saab ka salvestada. Kohtumisest salvestatud video koos transkriptsiooniga on kättesaadav kõikidele kutsututele. Transkriptsioonis on ka otsimise funktsioon. Kättesaadavaks jääb ka kohtumisel postitatud sisu ja vestluse ajalugu.

FaceTime

Kui kõikidel osalejatel on Apple seadmed, siis FaceTime- iga on tasuta võimalus videokõneks kuni 32 osalejaga. Apple on tuntud turvalisuse poolest, puuduseks on see, et lingi kaudu ei saa vestlusega ühineda – st et ei ole võimalik saata osalemise kutset ette.

Messenger

Messenger on  üks Facebooki rakendustest, mille üheks lisavõimaluseks on ka videokõned kuni 50 osalejaga. Puuduseks on see, et kõikidel osalejatel peab olema Facebooki konto, samuti ei saa saata kutset.

Jitsi

Ülilihtne võimalus videokõnede tegemiseks: vali nende lehel oma videokõnele nimi, saada teistele link ja ongi valmis . Kõnes saab korraga osaleda kuni 75 inimest ja see on täiesti tasuta. Parem kvaliteet on siiski kuni 35 osalejaga kõnedel.

Cisco Webex

Cisco Webex sobib suurepäraselt suuremate kõnede tegemiseks, tasuta saab osaleda videokonverentsil kuni 100 inimest. Kui tahad ise videokõnesid üles seada, pead kasutaja tegema, kuid teiste kõnedega liitumiseks pole kasutajat isegi vaja.

Google Handouts

Lihtne võimalus neile, kes kasutavad Gmaili kontot. Ühes videokõnes saab korraga osaleda 25 inimest, vestluses kuni 150.

BlueJeans

Blue Jeans sobib hästi siis, kui koosolek vajab turvalisemat keskkonda kui tasuta Zoom rakendus. Kõned on krüptitud, ligipääsu saab brauseri kaudu, ei vaja allalaadimist ega kontot. Tasuline keskkond, hinnad algavad 9,99 USD kuni 50 osalejale ja 13.99 USD kuni 75 osalejale

Professionaalne konverentsiteenus appi

Kui vajate aga ülimalt professionaalset lähenemist oma virtuaalkonverentsile, siis tasuks abiks võtta virtuaalkonverentsidele spetsialiseerunud konverentsikorraldusfirma. Nemad abistavad ürituse ettevalmistamise, modereerimise, läbiviimise, striimise, valgustusega. Tallinnas Kultuurikatlas on üles seatud spetsiaalne kontaktivaba stuudio professionaalsete videokonverentside läbiviimiseks, Orangetime Live pakub virtuaalse konverentsi professionaalset korraldamisteenust, Radisson Blu Sky hotell  on  samuti loonud täislahenduse teie veebiseminaridele, pakkudes mitme kaameraga otseülekannete ja videosalvestuste tootmist.

Võtke julgelt meiega ühendust soovitusteks ja nõuanneteks virtuaalkonverentsi korraldamisel!

Riine Tiigi

Turundusjuht