Blogi

PARIMAD STUUDIOD VIRTUAAL- JA HÜBRIIDÜRITUSTE KORRALDAMISEKS TALLINNAS

Virtuaal- ja hübriiüritused on tuleviku uus normaalsus. Kriisiolukord muutis järsult paljude inimeste igapäevaseid harjumusi, kuid sellegipoolest on oluline jätkata infovahetust, meeskonna koolitamist, motiveerimist ja ühiste eesmärkide seadmist, kasutades selleks uusi, nutikaid ning eelkõige turvalisi lahendusi. Hea virtuaalkonverentsi korraldamine pole aga nii lihtne, nagu esmapilgul tunduda võib, sest kohandada tuleb tavaliselt kogu ürituse ülesehitust ning sageli jääb puudu ka tehnilistest oskustest erinevete platvormide haldamisel. Loe lähemalt, milliseid võimalusi on virtuaal- ja hübriidürituste korraldamiseks Tallinnas.

Võta appi kogenud konverentsi- või ürituskorraldusfirma

Virtuaalürituse korraldamine vajab põhjalikku ettevalmistust ning erinevate korralduslike detailide haldamist, just nii nagu tavasündmuski. Virtuaal- ja hübriidkonverents pole lihtsalt videoülekanne – ettekanded peavad olema huvitavad ning publikut kaasavad. Eksperdid samastavad virtuaalüritust meelelahutusliku telesaatega, kus iga sekund on stsenaariumis täpselt paika pandud. Seetõttu on oluline kaasata professionaalne korraldusfirma, kes pakuks virtuaal- ja hübriidürituse läbiviimisel nii osalist kui täisteenust, alates sündmuse eesmärgistamisest, ülesehituse planeerimistest ja turundusest, sponsorite leidmisest, sisuloomest, osalejate ja esinejate haldusest, lõpetades ürituse kvaliteetse läbiviimisega. Korraldusteenust virtuaalsündmusele pakuvad näiteks juba pea 25 aasta tegustemiskogemusega Reisiekspert või kogenud agentuur Orangetime, kelle eesmärkideks on eesmärgistus, kvaliteetne sisu ning kaasastus.

Tallinna Kultuurikatel – Global Virtual Solutions

Kultuurikatel on loomekeskus Tallinna südalinnas, mis asub endises Tallinna Linna Elektri Keskjaama hoones ning alustas tegutsemist 1913. aastal. Kultuurikatlas on kaheksa saali, kokku 16 erinevat inspireeriva industriaalse õhkkonnaga ruumi.

Tallinna Kultuurikatel pakub unikaalse lavakujunduse ning meelelahtusliku stuudioformaadiga virtuaalkohtumiste terviklahendust Global Virtual Solutions  – pakkudes ürituse teostusele lisaks ka sisuloomet, osalejate kaasamist, virtuaalsete sündmuste juhtimiskogemusega moderaatorit. Kvaliteetse virtuaalürituse läbiviimiseks ei pea kõneleja isegi oma kodust lahkuma. Lisaks tavapärasele arvuti ülekandele on võimalik pakkuda uut ja kompaktset kaasaskantava stuudiolahendust, kus võttetehnika ja dekoratsioonid saadetakse osalejale otse koju.

Noblessneri Valukoda – ONLIVE Proto Studio

Noblessneri piirkonna üks suuremaid ja märgilisemaid ajaloolisi tööstushooneid on valukoda — 1915.a. ehitatud Noblessneri laevatehase laevaehitustsehh ja värviliste metallide valukoda.  Hoone renoveeriti 2019. aastal ning tänaseks on sellest saanud avarate ruumidega kaasaegsete tehniliste võimalustega sündmuste keskus. Sündmustekeskuses tegutseb virtuaalstuudio Onlive PROTO Stuudio. Stuudio on loodud kolme oma ala professionaali koostöös, kes on valmis välja mõtlema ja ellu viima uusi põnevaid lahendusi – PROTO avastustehas ja Noblessneri valukoda oma multifunktsionaalsete ruumide, üritusturundusagentuur Jolos parimate sündmuste korraldajana ja RGB parimal tasemel tehniliste lahendustega. Suure LED ekraaniga mahukas stuudio pakub praktliselt piiramatuid tehnilisi võimalusi meeldejääva virtuaalürtiuse korraldamiseks, lisaks on pakkuda ka lihtsamatele vajadustele rajatud väiksem kokkupuutevaba stuudio ning mobiilne stuudio, kus on eetrisse võimalik minna PROTO ekspositsioonialast või kasvõi kvartali mereäärsest osast.

TalTech – Mektory innovatsiooni – ja ettevõtluskeskus

TalTechi linnak on üks unikaalsemaid ja kompaktsemaid ülikoolilinnakuid Euroopas, olles seejuures valitud ka maailma parimate hulka. Kui innovatsioonil on kodu, siis asub see just nimelt siin. Mektory Screen X konverentsisaalis on ainulaadne 270-kraadine ja 40 meetri laiune ekraan, mis muudab võimalikuks kõige kaasaegsemad ning loomingulisemad sündmused. Tegemist on tipptasemel konverentsitehnikaga varustatud suurima saaliga Mektory keskuses, kus on võimalik korraldada mistahes virtuaal- ja hübriidsündmusi. Kohapeal kasutamiseks on mööbliga ja dekoratsioonidega lava, ekraaniga kõnepult ning stuudios on olemas ka ooteruum esinejatele. Tagatud on kontaktivaba ettekannete esitamine ja videoühenduste loomine esinejatega mistahes asukohast. Korraldustiim on abiks ka veebikonverentsi keskkonna Worksup seadistamisel, mille abil saab esinejatele küsimusi esitada ja korraldada publiku küsitlusi.

Tallinna Ülikooli konverentsikeskus – BFMi telestuudio

Tallinna Ülikooli konverentsikeskus asub kesklinnas, Kadrioru pargi ja Tallinna lahe vahetus läheduses. Konverentsikeskus pakub erinevate sündmuste läbiviimiseks võimalusi uues, akadeemilises ja kaasaegses õppekeskkonnas. Lisaks sellele, saab Balti Filmi- ja Meediakooli (BFM) telestuudios korraldada virtuaalseid seminare, koolitusi, esitlusi ja konverentse. Interaktiivset otseülekannet saab teha ka teistest Tallinna Ülikooli ruumidest, vajadusel ka eraldi sessioonidena. Stuudiol on tehniline valmidus otseülekanneteks ka kliendi poolt valitud kohas. Tallinna ülikooli konverentsiteenuste osakond on igati valmis aitama ka virtuaalürituse korraldamisega.

Reisiekspert – Roosikrantsi konverentsiruumid

Tallinna kesklinnas, Roosikrantsi tänaval, ootavad kliente valgusküllased ning hubased seminariruumid, mis võimaldavad kasutada erinevaid koolitus- ja õppevorme, luues koduse ja vaba atmosfääriga inspireeriva keskkonna. Ruumides on üles seatud ka kontaktivabade virtuaalkoolituste ja -sündmuste läbiviimiseks virtuaalne stuudio. Lisaks virtuaalstuudiole pakutakse klientidele tehnilist tuge ürituse ajal ja ettevalmistamisel, interaktiivse konverentsi-app’i kasutamise võimalust ning uusi ideid meeleolukateks vahepausideks.

Original Sokos Hotel Viru – statsionaarne stuudio

Original Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses vastavati statsionaarne stuudio koostöös tehnikafirmaga Showcase. Stuudios on olemas tasemel tehnika (3-4 kaamerat, mitu ekraani, lava ja valgustus), mis annab võimaluse korraldada väga erinevaid virtuaal- ja hübriidsündmusi, veebiseminare ning virtuaalseid jõulupidusid. Hübriidürituste jaoks pakub konverentsikeskus erineva suurusega 12-st lisaruumi ning Merineitsi restorani, kus saab kohalolijatele pakkuda catering-teenusest kuni gala õhtusöökideni välja. Vajadusel on võimalik paigutada juurde ka lisastuudio.

Hestia Hotel Europa – virtuaalstuudiod

Kõik Hestia Hotel Europa hotelli saalid pakuvad võimalust ümber kehastuda virtuaalstuudioteks.  Võimalus virtuaalseks kohtumiseks ja veebiesitluseks, mille puhul on tagatud nii tekstivestlus kui heli- ja videokõned ning koosolekul osalemise võimalus ka distantsilt. Ürituse ajal on võimalik jagada ekraani, grupeerida ja hallata erinevaid kasutajaid. 4K kaamera koos 5x suurenduse ja laia vaatenurgaga kadreerib automaatselt koosolekuruumis olijad pildile ja oskab jälgida esinejat. Samas taustamüra blokeeritakse automaatselt, võimaldades fokusseerida peamisele – osalemisele koosolekul.

Konverentsihotellide võimalused

Paljud konverentsihotellid pakuvad loomingulisi lahendusi virtuaal- ja hübriidürituste korraldamiseks ning seetõttu on võimalik püsti panna pop-up stuudio mistahes Tallinna hotellis või toimumiskohas. Hotellid pakuvad oma klientidele korraldamise täisteenust koostöös tipptasemel tehnikafirmadega.

Vajate nõu ürituse korraldamisel?

Võtke meiega julgesti ühendust, kui vajate abi nii virtuaal- kui päris konverentside korraldamisel! Meie kontaktid leiab siit

Riine Tiigi

Turundusjuht