Tagasi

Suvel Tallinna kesklinnas Toompea nõlval  taasavatud Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu (endine Okupatsioonide muuseum) on sobilik koht konverentsideks ja üritusteks neile, kes soovivad teistsugust keskkonda ja teistsugust ülesehitust, kui on kontori või töökoha argipäev.

Uue tulemisega 2018 suvel laienes muuseumi siseruumide suurus kaks korda ning maja arhitektuur hakkas veel rohkem igas ruumis ja igale pilgule elama. Nimelt on Vabamu maja esimene spetsiaalselt muuseumiks ehitatud hoone Eestis. Vabamus on sisukate sündmuste korraldamiseks kolm erinevat ruumi:

Vabaduse saal on avatud ruum, mis sobib suurepäraselt esitlusteks, koosviibimisteks, pidulikeks tähistamisteks. Vabaduse saal mahutab pukklaudadega ca 100 inimest ning auditooriumistiilis istekohtadega ca 150 inimest. Seda ruumi saab rentida ka väljaspool muuseumi lahtioleku aega, seega sobib ka siia tants ning hilisõhtune tordi lahti lõikamine. Siin on lahti rullunud nii meeldejäävad toote- kui raamatuesitlused ja siin on inimesed säranud vabariigi viksimatel vastuvõttudel.

Konverentsisaal on hubane kardinatega eraldatud auditooriumi stiilis ruum, kus on paslik korraldada seminare, konverentse, loenguid, filmiõhtuid jms. Olemas on kõik vajalik, et sõnad kõlaksid – suur ekraan, mikrofon, kõnepult, tugitoolid jms. Vabamu konverentsisaal mahutab auditooriumistiilis ca 60 inimest, seega on see ideaalne koht fookusega juttudeks.

Arutelutuba on privaatne huvitav koht koolituste, töötubade, koosolekute korraldamiseks väiksemale seltskonnale. Siia ruumi on ka eraldi sissepääs õuest ning arutelutoas on ka privaatne WC. Samuti saab soovi korral katta kinni klaasseinad muuseumisse ja õue, aga klaasseintest võib loomulikult ka koosoleku inspiratsiooniks välja vaadata. Arutelutuba sobib ca 20 inimesele sisukaks tööks või koosviibimiseks. Siin tekivad mõtted ja formuleeruvad otsused.

Loomulikult saab Vabamus pidada sisuka koosviibimise privaatselt nii, et ükski minut ei kuluks mõnele teisele tegevusele, kuid soovi korral saab iga inimene külastada ka uut püsinäitust “Vabadusel ei ole piire”. Uus ja mitmekesine püsiekspositsioon keskendub okupatsioonidele, vastupanule, taastamisele ja vabadusele ning on saanud palju head tagasisidet erinevatelt rahvustelt ning erinevas eas inimestelt.