Tagasi

Maanteeamet korraldab 28.-29. augustil Tallinnas XXIX Rahvusvahelist Balti Teede konverentsi. Konverentsist võtavad osa üle 600 teedeala eksperdi ja maanteetranspordiga seotud teadusasutuste esindaja 34 riigist.

Käsitlusele tulevad teede ja sildade ehitus ning hooldus, liiklusohutus, ühistransport, keskkond ning erinevad IT lahendused. Teiste seas jagavad oma teadmisi Maailma Teede Assotsiatsiooni president Claude Van Rooten, maailma üks juhtivaid tulevikutegijaid isejuhtivate autode teemal Raz Peleg, tunnustatud liiklusohutuse spetsialist Richard Owen ning palju tunnustatud eksperdid üle maailma.

Kõikidest konverentsi ettekannetest saab vaadata otseülekannet konverentsi kodulehelt https://brc2017.mnt.ee/

Üle kümne aasta kohtuvad taas Põhja- ja Baltimaade maanteeametite peadirektorid, et arutada olulisemaid teemasid teede valdkonnas ning leida võimalusi tihedamaks koostööks.

Konverentsi raames toimub ka näitus, kus on uuemate tehnikate ja tehnoloogiatega esindatud üle 70 firma Euroopast ja kaugemaltki.

Balti teedeala spetsialistide liit Balti Teedeliit on Eesti, Läti ja Leedu koostööplatvorm teadmiste ja kogemuste vahetamiseks alates 1927. aastast. Esimene kolme riigi maanteelaste ühiskonverents peeti 1932. aastal Riias. Järgmine Balti riikide ühiskonverents ja näitus toimub rotatsiooni korras 2021. aastal Lätis. Eestil on eesõigus järgmist konverentsi korraldada 12 aasta pärast.

 

Allikas: Maanteeamet