Tagasi

Tartu, kui konverentsilinn areneb väga kiires tempos. Viimase aastaga on juurde lisandunud mitmeid  majutusasutusi, unikaalseid kohti ajaviitmiseks ning võimalusi, kus korraldada meeldejääv konverents. 2017. aasta ei näita veel arengute hoo raugemist, sest juba preaguseks on lisandunud uusi majutusasutusi, meelelahutuskeskusi ning valmimas on veel mitmed põnevad projektid, mis kõik toetavad konverentsiturismi.

Aasta 2016 oli kindlasti eriline, kuna Tartu sai endale Eesti Rahva Muuseumi näol unikaalse koha, kus on võimalik korraldada konverentse, vastuvõtte ning veeta avastusrohkeid hetki ekspositsiooni külastades. Olulist rolli mängis ka detsembri alguses  aset leidnud V spaa avamine, mille näol sai Tartust spaalinn. Lisaks spaavõimalustele on V spa hotelli ja konverentsikeskuses mugavad ja avarad numbritoad ning moodne konverentsikeskus. Luksuslikku elamust pakub möödunud aasta juunikuus avatud hotell Lydia, kus on konverentsivõimalusi täiendamas omanäoline ajaloolist ja modernset joont ühendav numbritubade valik. Soodsamate majutusvõimaluste eelistajatel on Tartus võimalik majutuda 5 tärni disainhostelis Hektor, mis oma puhaste joonte ja unikaalse kujundusega tekitab pigem tunde, et ööbitakse hotellis. Hektor hostelist üle tee asub põnevaid lahendusi ja avastamist vääriv loomingulist keskonda ühendav Aparaaditehas, kus on ühe katuse all nii nutika ja elutoa stiili järgiv konverentsikoht Erinevate Tubade Klubi, huvitavaid töötube pakkuva Trükimuuseum,  mitmeid söögikohti, kunstnike ateljeesid ning paljut veel. Teisel pool Emajõe vasakkaldal asuvas SPARK keskuses on võimalik pidada ettevõtlikus keskonnas üritusi, seminare ning vaba-aja programme.

Selle aasta kevadeks on Tartus valminud uus hotell Sophia, mis on ühenduses värske juurdeehituse saanud Tartu suurima ja mitmekülgseima kaubandus- ja meelelahtuskeskusega Lõunakeskus.  Sophias on ideaalne majutuda ning seminare pidada näiteks siis kui soovitakse olla eemal kesklinna melust, kuid samas on siiski oluline, et meelelahutusvõimalused oleksid nö haardeulatuses.Mai alguseks on valminud ka Tartu hotelli juurdeehitustööd ning lisaks suurenenud tubade arvule on paranenud ka sealsed konverentsitingimused.

Lisaks harjumuspärasematele konverentsikohtadele on Tartus võimalik pidada väiksemamahulist üritust ka veebruarikuus avatud Rahvusarhiivi Noora ruumides. Sündmuse mitmekülgsemaks muutmisel on võimalik ära kasutada ainulaadset võimalust piiluda arhiividesse ja osa saada sealsetest saladustest.

Suurenenud on ka Tartu linna toitlustusettevõtete arv-kindlasti leidub sobiv koht igaühe maitse jaoks.

Tartu kui konverentsikoha tugevus lisaks uuele ja mitmekülgsele infrastruktuurile on kindlasti ka kompaktsus, mis vähendab ajakulu ning roheline ja turvaline keskkond, kus on mõnus viibida.