Tagasi

Nordic-Baltic Kardioloogide 25. konverents (25th Nordic-Baltic Congress of Cardiology)

Toimumisaeg: 4.-6.06 2015
Osalejad: Delegaatide arv konverentsil 632, neist välismaalasi 311, esindatud 24 riiki
Konverentsi veebileht:https://www.conference-expert.eu/en/nordic-baltic-cardiology-congress-2015-tallinn
Toimumiskoht: Swissôtel Tallinn

4. – 6. juuni 2015 toimus Tallinnas Põhjamaade-Balti kardioloogide kongress, mis tõi siia südamehaiguste erinevaid aspekte käsitlema pea 500 kardioloogi. Lisaks olid esindatud kõikide Põhjamaade ja Balti riikide kardioloogide seltside presidendid, mitmed Euroopa kardioloogide seltsi juhtivad liikmed, õed ning teised asjahuvilised. Kolm päeva kestnud konverents andis võimaluse tutvuda ning vahetada kontakte teiste riikide kolleegidega ülemaailmselt. Kongressil osalejad võisid lisaks kontaktide loomisele ka kasu lõigata uute koostööde ning ideede tekkimisel.

Kuna kardioloogia hõlmab erinevaid teemasid, siis oli kongressi kava laiapõhjaline: käsitleti näiteks nii südamehaiguste ennetamist ja perekondlikku haigestumisriski, räägiti erinevatest haigustest, aga ka kardiokirurgiast ja tehnilistest abivahenditest, mis aitavad elukvaliteeti parandada või säilitada. Kuna südamehaiguste ennetuses on suur roll õdedel, siis oli neile pühendatud ka eraldi sessioon. Lisaks esitleti kongressil viit uut kardioloogia ravijuhendit (ventrikulaarsed rütmihäired ja kardiaalse äkksurma preventsioon, ST elevatsioonita kulgev äge müokardinfarkt, perikardihaigused, infektsioosne endokardiit ja pulmo- naalhüpertensioon).

Peale kõige pälvis 25. Põhjamaade-Balti kardioloogide kongress Kultuurikatlas toimunud Konverentsisaadikute tänuüritusel tunnustuse, mille kohaselt nimetati antud konverentsi 2015. aasta konverentsiteoks.