Tagasi

MANUFUTURE 2017 – Moving Up the Value Chain

Toimumisaeg:  24.10.2017 – 25.10.2017
Delegaatide arv konverentsil 649, välismaalaste arv 344, esindatud riikide arv 38
Konverentsi veebileht: http://manufuture2017.eu/

Tallinna Tehnikaülikoolis toimunud tehnoloogiakonverents Manufuture2017 oli üks Eesti Euroopa Liidu eesistumise suurimaid ettevõtmisi, tuues kokku teadlased, otsustajad ja ettevõtjad eri tööstusharudest üle maailma. Tööstus 4.0 teemadele ja tulevikule keskenduval konverentsil oli nii Eestil kui TTÜ-l võimalus end võtmetegelastena näidata kui digiriiki ja –ülikooli .

Konverentsi ettevalmistuses osales kokku 25 partnerit, rahvusvahelise konsortsiumi liikmeteks olid TTÜ kõrval ka Innovate UK (Suurbritannia), EFFRA (Belgia), DIMECC (Soome), ITL (Eesti) ja IMECC (Eesti).

Konverentsi jaoks ehitati TTÜ sisehoovi 1400 m2 suurune innovaatiline messihall, kus paiknesid EXPO ala 16 kontaktpunktiga, lava ja toitlustusala. Samuti oli messihallist võimalik suurtelt ekraanidelt jälgida peasaalis toimuvaid ettekandeid.

Konverentsil oli 3 paralleelsessiooni ning kahel päeval oli esinejaid kokku 73 (sh Euroopa tööstuse ja Euroopa Komsjoni tippjuhid). Konverentsi teisel päeval toimusid delegaatidele ka ettevõtete külastused (Saku Metall Allhanke Tehas, BLRT Grupp, Ericsson Eesti, Karl Storz Video Endoscopy Estonia, Saku Õlletehas, Tallinna Tehnikaülikool), mis said väga positiivset tagasisidet.

Konverentsi tervitusvastuvõtt „Smart Machines Welcome Reception“ toimus Energia avastuskeskuses ja galaõhtusöök „Industry 4.0 Seasons Gala Dinner“ Lennusadamas.

Konverentsil oli kasutusel konverentsi rakendus Worksup, mis leidis aktiivset kasutust kohtumiste kokkuleppimiseks, programmi jälgimiseks ja küsimuste küsimiseks.

Delegaatidele anti kasutamiseks tasuta linntranspordi viipekaardid ja need leidsid ka aktiivset kasutamist, kui käidi Tallinnaga tutvumas. Viipekaarte ja Tallinnas liikumisvõimaluste infot jagati esmaselt juba Tallinna Lennujaama paigutatud Manufuture konverentsi infolauast.