Tagasi

Functional materials and nanotechnologies 2017 (FM&NT 2017)

Toimumisaeg: 24.–27.04.2017
Osalejate arv: Delegaatide arv konverentsil 170, esindatud riikide arv 21
Konverentsi veebileht: http://www.fmnt.ut.ee 
Toimumiskoht: Dorpati konverentsikeskus, Tartu

Intervjuu konverentsi FM & NT 2017 korraldaja Toomas Plank’iga

Mis oli konverentsi peaidee?

Rahvusvahelise konverentsi „Functional materials and nanotechnologies 2017“ (FM&NT 2017) teemaks oli materjaliteadus, nanotehnoloogia ja jätkusuutlik energeetika. Eesmärgiks oli kokku tuua teadlased, kelle uurimissuunad otseselt ei kattu, aga samas on suur ühisosa. Selline kombinatsioon soodustab ideede ja kogemuste ülekannet eri uurimissuundade vahel. Teine suur eesmärk oli kokku tuua noorteadlased eri riikidest, et luua neile tingimused oma kontaktvõrgustiku loomiseks. Üritus toimus 24.–27.04.2017 Tartus Dorpati konverentsikeskuses korraga kolmes saalis. Kutsutud ettekandeid oli 16, suulisi ettekandeid 34 ja vaatmik ettekandeid 108.

Kui palju oli konverentsil osalejaid, mis riikidest?

Konverentsil osales 170 delegaati 21st riigist. Kõige rohkem oli osalejaid Lätist, järgnesid Eesti, Leedu, Venemaa, Poola, Soome ja Ukraina. Kaugematest riikidest olid esindatud USA, Lõuna Aafrika Vabariik, Hiina Rahvavabariik, Brasiilia, Jaapan ja Taiwan.

Kuidas ise hindate konverentsi kordaminekut?

Meie viimase 5 aasta kogemuse põhjal võime öelda, et konverentsi korraldamist abistavad firmad teevad reeglina oma tööd suurepäraselt, nii et konverentsi praktiliste küsimuste lahendamine ei olegi peakorraldajale enam väga suur väljakutse.

Konverentsi delegaadid jäid FM&NT-2017 korraldusega väga rahule nagu see on olnud ka varasematel kordadel.

Pisemaid apsakaid muidugi juhtus, aga enamikul neist olid objektiivsed meist sõltumatud põhjused.
Näiteks teatas üks kutsutud delegaat, plenaarettekande tegija, kolm päeva enne konverentsi algust, et reisdokumentide (täpsemalt Euroopa Liidu riigi elamisloa) puudumise tõttu ei saa ta koduriigist praegu lahkuda. See info jõudis meieni reedese tööpäeva viimasel tunnil. Esmaspäeva hommikuks oli vaja leida uus esineja, kes oleks selleks ajaks jõudnud valmis kirjutada ja meile ära saata ka konverentsi kogumikku minevad ettekande teesid. Leidsime selle tubli esineja. Ja siis oli meil aega loetud tunnid, et kogumik valmis saada, ettekande ja lehekülje numbritega varustada, mälupulkadele kopeerida ja delegaatidele välja jagada. Küll tunnise hilinemisega, aga saime hakkama.

Kuidas hindate Tartut konverentsi sihtkohana?

Tartus on hea konverentse korraldada. Eriti just viimasel aastal, kui on lisandunud uusi konverentsi korraldamiseks sobivaid kohti ja uusi hotelle, kus delegaadid ööbida saavad. Ja siin on ka, mida vaadata, näiteks äsja valminud Eesti Rahva Muuseum.
Lennuühendusi otse Tartusse ja Tartust võiks loomulikult rohkem olla, aga ka Tallinna lennujaam pole mugavate LuxEkspressi bussidega sõites ajaliselt oluliselt kaugemal, kui Euroopa suurlinnade lennujaamad nende linnade keskustest.

Kas jõudsite konverentsi käigus ka mõne uue tõdemuseni?

Eesti uue turundusbrändi tööriistakasti kasutades suudavad professionaalsed disainerid teha suurepäraseid imesid. Meie konverentsi puhul õnnestus väga hästi värske turunduskontseptsiooni kohaselt disainitud kott.

 

Tahame tänada EASi, Euroopa Liitu ja Euroopa Regionaalarengu Fondi, kelle rahaline tugi oli FM&NT-2017 konverentsi korraldamisel tubliks abiks ning võimaldas Eestit tutvustada rahvusvahelisele auditooriumile.