Tagasi

Euroopa Loomakasvatuse Föderatsiooni (EAAP) 68.aastakonverents

Toimumisaeg, 27.08.2017 – 01.09.2017
Delegaatide arv konverentsil 1032, välismaalaste arv 979, esindatud riikide arv 52
Konverentsi veebileht: http://www.eaap2017.org/
http://www.eaap.org/sessions-and-book-of-abstracts-of-the-eaap-annual-meeting-tallinn-2017/

Euroopa Loomakasvatuse Föderatsiooni (EAAP) aastakonverents on loomakasvatuse ning sellega seotud valdkondade alal Euroopa suurim, maailma mastaabis üks suurematest ning mõjukamatest teaduskohtumistest. Konverentsil on ligi 70-aastane ajalugu ja see toob igal aastal kokku üle tuhande osaleja valdkonna erinevatelt erialadelt. Eestis toimus EAAP-i 68. aastakonverents 1032 osalejaga 52-st riigist. Lisaks osalejatele liikmesriikidest oli arvukalt osalejaid kaugemalt: Lõuna-Koreast 28, Austraaliast 16, Lõuna-Aafrikast 14, Brasiiliast ja Kanadast 13, Uus-Meremaalt 10.

Konverentsi kuue päeva jooksul toimusid töötoad, loengusessioonid, ekskursioonid, teadussessioonid ja sotsiaalsed üritused. Kokku peeti konverentsi 56-l sessioonil üle 500 suulise ettekande. Üheksa paralleelsessiooni toimusid üheaegselt Nordea Kontserdimaja saalis ja kaheksas Apollo ja Artise kinosaalis. 300 posterettekande eksponeerimise ruum ehitati Solarise parklasse, kus toimusid kolme sessiooni jooksul postritega tutvumiseks temaatilised ringkäigud audiogiididega.

Ettekandefailide kogumiseks, jagamiseks, kontrollimiseks ja esitlemiseks sellel konverentsil kasutatud süsteem võeti EAAP peakontori poolt standardiks edaspidiste konverentside jaoks selle mugavuse, lihtsuse ja odavuse tõttu.

Tallinna ja Eesti paremaks tutvustamiseks viis programm osalejad ajuti välja konverentsikeskusest ja isegi Tallinnast. Programmis oli lisaks üldisele teadusprogrammile üle 20 väiksema kõrvalürituse, neli ühepäevast erialaekskursiooni Eesti loomakasvatusettevõtetesse, õhtune Tallinna vanalinnaekskursioon rohkem kui 300-le osalejale, tervitusvastuvõtt, kohapeal valmistatud Eesti toiduga Eesti õhtu Lennusadamas ja lõpuõhtu üle 300-le osalejale SpaceXis.

Konverentsi toomine Eestisse ja selle korraldamine toimus Eesti Maaülikooli professori Haldja Viinalassi eestvedamisel, teiste EMÜ teadlaste, Maaeluministeeriumi ning Veterinaar- ja Toiduameti ametnike toel. Aastakonverentsi korraldusega tegeles konverentsikorraldusfirma Publicon. Suure töö tegid kohapeal vabatahtlikud Eesti Maaülikoolist ja Veterinaar- ja Toiduametist.