Tagasi

Euroopa Liidu Noortekonverents Eestis 2017

Toimumisaeg: 23.10.2017 – 26.10.2017
Toimumiskoht: Kultuurikatel, Tallinn
Delegaatide arv konverentsil 244, välismaalaste arv 190, esindatud riikide arv 39
Konverentsi veebileht:https://www.facebook.com/euyouthconf ja youthconf.euf

EL-i Noortekonverents oli Eesti EL Nõukogu eesistumise noortevaldkonna suursündmus, mille keskmes oli Euroopa tulevik noorte pilgu läbi. Konverents tõi Tallinna 260 noort ja noortepoliitika kujundajat EL liikmesriikidest, EL kandidaatriikidest ja idapartnerlusriikidest. Viie päeva jooksul, mil konverentsil osalejad Eestis viibisid, pakuti neile võimalikult mitmekülgset ning isiklikku suhestumist noortele võimalusi loova ja tehnoloogiliselt edumeelse Eestiga, tutvustati neile siinseid noori ja viimaste poolt loodud nutikaid idufirmasid.

EL Noortekonverents on EL Nõukogu eesistujate poolt korraldatav traditsiooniline üritus, kuid kooskõlas konverentsi põhiteema novaatorliku tulevikuvisiooniga võtsid Eesti-poolsed korraldajad eesmärgiks luua uuenduslik ja mittetraditsiooniline keskkond, mis inspireeriks ja toetaks osalejate aktiivset ühismõtlemist ja koosloomet. Nii olid noortekonverentsi märksõnadeks:

  • nutikas
  • novaatorlik
  • mänguline
  • rahvusvahelist kandepinda omav
  • Eesti tehnoloogia- ja loomevaldkonna edulugusid kirjeldav
  • algupärast omaloomingut tutvustav

Kõik ülalnimetatud märksõnad kajastusid nii konverentsi metodoloogias ja sisulises ülesehituses kui ka korralduslikus lähenemises.

Delegaatide operatiivse suhtlemise tagamiseks kasutati Eestis välja töötatud sõnumisaatmisteenust Messente, millega oli võimalik korraga 260 külastajat teavitada näiteks busside saabumisest, giidituuride alguse kellaaegadest jms. Info edastati otse külaliste telefonidele SMS’i teel, mis ei nõudnud seega interneti ega ka nutitelefoni olemasolu (vt. lähemalt https://messente.com/en ).

Konverentsi avaõhtusöögil tutvustati külalistele Eesti kultuuri ja loodust läbi virtuaalreaalsusprillide ja 360 videote, mille kaudu jõudsid delegaadid otse Eesti loodusesse ja Tommy Cashi kontserdile (vt videote näiteid siit: https://youtu.be/pHvd6O3zURw?list=PLChvup4hsIb0AwuQGuG71Mk7FX5I3QR_U )

Konverentsil võimaldati kõigil külastajatel katsetada Eesti idufirma Sprayprinteri graffiti käsiprinterit. Joonistatavad pildid  valiti Instagramist #euyc hashtagi järgi. Kolm kõige rohkem “like” saanud fotod läksidki joonistamisele. Pildid Instagramis olid samuti tehtud delegaatide endi poolt.

Konverentsi paneelid kanti üle veebis ja kõigil huvitujatel üle maailma oli võimalik kaasa rääkida ning esitada küsimusi läbi Twitteri ja Instagrami, mis omakorda kuvati reaalajas kõigile osalejatele nähtavale seinale konverentsisaalis. See lõi omalaadse vastastikuse suhtluse nende vahel, kes osalesid konverentsil kohapeal ja nende vahel, kes jälgisid ja ütlesid sõna sekka läbi sotsiaalmeedia.

Samuti oli kõigil külalistel võimalus osaleda Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilaste korraldatud giidituuridel, mis viisid külastajad Telliskivi Loomelinnnakusse, legendaarsesse Kalma sauna ning presidendiossi Kadriorus.

Konverentsist loodi koostöös Balti Filmi ja Meediakooliga virtuaalreaalsuskeskkond, kus tutvustati konverentsi teemasid,  lahendusi ja tipphetki. Nii on antud virtuaalreaalsuskeskkonnas muuhulgas võimalik vaadata lõiku peaminister Jüri Ratase  EL Noortekonverentsi avakõnest.  Ka võimaldab see konverentsi uudse lahendusega tutvuda ka neil, kellel ei olnud isiklikult võimalik kohal viibida. Sel moel said EL Noortekonverentsist osa ka EL liikmesriikide noortevaldkonna eest vastutavad ministrid, kes kogunesid 20.11.2017 Brüsselis (vt lähemalt siit: https://www.eu2017.ee/et/uudised/pressiteated/noored-osalesid-esmakordselt-sotsiaalmeedia-vahendusel-eli-ministrite )