Tagasi

Barista Camp & Roaster Camp 2016

Toimumisaeg: 06.10.2016 – 08.10.2016
Toimumiskoht: Estonia Resort Hotel & Spa
Delegaatide arv konverentsil 180, välismaalaste arv 170, esindatud riikide arv 26
Konverentsi veebilehthttps://roasterguildofeurope.com/roaster-camp/16-estonia/

2016. a oktoobri alguses toimus Pärnu uues spaa- ja konverentsihotellis Estonia Resort Hotel & Spa 4* kaks rahvusvahelist konverentsi.

  • 6.-8. oktoobril 2016 toimus Roaster Camp 2016, 130 Euroopa parimat kohviröstijat jagasid kogemusi, korraldasid röstimiskoolitusi ja võiduröstimisi. Euroopa kohviröstijate tippsündmus toimus esimest korda, korraldajaks oli Roaster Guild of Europe ning korraldajate sõnul jätkatakse Roaster Camp’iga ka järgnevatel aastatel.
  • 10.-13. oktoobril 2016 oli kogu hotellikompleks hõivatud enam kui 180 barista ja kohviprofessionaali poolt 26 erinevast riigist – toimus Barista Camp 2016. Baristade aasta tippsündmust korraldab Barista Guild of Europe. Barista Camp on iga-aastane üle-euroopaline kogunemine, mis 2014 toimus Kreeka pealinnas Ateenas, 2015 Itaalia kuurortlinnas Ricciones. Pärnu ja Estonia Resort Hotel & Spa 4* valiti välja 44 kandidaadi hulgast, kus lõppvoorus konkureeriti selliste Euroopa suurlinnadega nagu Kopenhaagen, Göteborg ja Vilnius.

Mõlemad üritused keskendusid oma ala professionaalide koolitustele ja ideede ning kogemuste jagamisele, toimusid loengud ja esitlused. Kohal olid Euroopa kohvivaldkonna tippspetsialistid  ning loomulikult kuulusid programmi juurde hõrgud kohvimaitsed ja –lõhnad. Esmakordselt ajaloos oli kohvimeistritel võimalus õhtune pidu korraldada basseinipeona hotelli spaa- ja saunakeskuses – suurepärane lõpetus pingelistele koolituspäevadele!

Kahe tipp-sündmuse Pärnusse toomisel oli abiks Eesti Konverentsibüroo, kes oli korraldajatele esimeseks kontaktiks ja toetas nõu ja jõuga ka edasist korraldust, ning Pärnu linn, kes toetas transfeeride korraldamist Tallinna ja Riia lennujaamadest. Kogemuse võrra rikkamaks said vabatahtlikena töötanud Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži tudengid ja Koidula Gümnaasiumi õpilased, kes muutsid lennujaamatransfeerid osalejatele meeldivaks ja sujuvaks.

Kohvioad, mis röstimisest üle jäid, annetati Pärnu Eakate Avahoolduskeskusele.

Euroopa tipp-röstijate komplimendina kohalikele kohvihuvilistele toimus ka tasuta kohviteemaline eriüritus, kus räägiti põnevast teekonnast, mille kohv läbib oast tassini ning tuvustati “cuppingut” ehk kohvi maitsmise tehnikat