Tagasi

Konverentsiruumid Tallinnas

Tallinn on kiiresti arenev kompaktne linn, väiksed vahemaad teevad siin kohtumise korraldamise väga mugavaks. Populaarsed konverentsikohad ja hotellid asuvad lähestikku, vanalinnast vaid jalutuskäigu kaugusel. Meil on hea valik eriilmelisi konverentsikohti nii klassikalise konverentsilahenduse hindajatele, kui ka neile, kes soovivad millegi väga erilisega oma külalisi üllatada. Kohalikud korraldusfirmad on hinnatud professionaalse ja paindliku teenuse poolest. Tallinnas on kasutusel uudsed IT-lahendused, tasuta traadita interneti laialdane levik ja ühenduse kvaliteet on külaliste seas kõrgelt hinnatud. Linna saabumisel rõõmustab külastajasõbralik Tallinna Lennujaam, mis asub kesklinnale väga lähedal. Siin konverentsi korraldanud hindavad suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet, mida sel aastal tunnustas ka mainekas rahvusvaheline reisijuhtide väljaandja Lonely Planet. Tallinnal on au kanda võitjatiitlit „Best Value Destination 2018“ – parima hinna ja kvaliteedi suhtega sihtkoht.

Kus korraldada? Toon välja mõned unikaalsed konverentsikohad, alustades kõige uuematest. 

Uued tulijad

Maarjamäe

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss avas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval uksed elamusliku ajalookeskusena. Pirita rannapromenaadi läheduses asuvas ajaloolises kompleksis asuvad hiljuti avatud Filmimuuseum, huvitavad välinäitused, puhkealad ja restoran. Lisaks juba varasemalt tegutsenud näituse- ja õpikeskkond endises suhkruvabriku tallihoones. Seega on tegu uue ja mitmekesiseid võimalusi pakkuva kompleksiga erinevate sündmuste korraldamiseks.

Filmimuuseumi hoones on oluline koht 210kohalisel kino- ja konverentsisaalil, kus saab peale filmilinastuste korraldada ka kõige esinduslikumaid üritusi.

Maarjamäe lossi 134m2 suurune suvesaal sobib pidulike õhtusöökide ja vastuvõttude, samuti kontsertide ja seminaride korraldamiseks. Teatristiilis mahutab saal kuni 120 inimest, püstijala vastuvõtul kuni 150 inimest. Saalis on olemas klaver, projektor ja ekraan. Muidugi tuleb sündmuse korraldamisel arvestada, et päevasel ajal on suvesaal avatud muuseumi külastajatele. Sama lugu on ka ajutiste näituste saalides, mis õhtusel ajal on aga valmis võõrustama kuni 230 inimese vastuvõtte.

Lossi eraldi tiivas asub veel privaatne kaminasaal, mida renditakse välja seminaride ja koosolekute korraldamiseks. Ruum mahutab teatristiilis kuni 80 ja vastuvõtul kuni 150 inimest.

Vaata lisa

Kuunar Hoppet

Pikka aega välisvetes seilanud ajalooline kahemastiline kahvelkuunar Hoppet naases Eestisse ja hakkab püsivalt olema Lennusadamas, ümbritsetuna teistest ajaloolistest muuseumilaevadest. Tänavu 92. sünnipäeva tähistav alus on vanim Eesti puulaevameistrite ehitatud purjekas, mis veel seilab.

Laev renoveeriti 2012. aastal ning on huvilistele avatud presentatsioonide, teemaõhtute, pidulike vastuvõttude, kliendiürituste ja miks mitte ka õpitubade korraldamiseks. Pardal saab nautida õhtusööki erilises interjööris, merelist muusikat ning kaunist vaadet Tallinna linnale ja lahele. Salong mahutab kuni 20 külalist, suvisel ajal jagub merel seiklust viiekümnele.

Vaata lisa

Öpiku konverentsikeskus

Ülemiste City on endise Dvigateli tehase 36 hektari suurusele territooriumile rajatud kaasaegne äri- ja tehnoloogialinnak, kus leiavad endale kodu uuendusmeelsed ja teadmisi hindavad ettevõtted. Selles loovust ärgitavas keskkonnas ootab korraldajaid moodne Öpiku konverentsikeskus, kus on tipptasemel tehnilised tingimused edukateks koolitusteks, ärikohtumisteks ja nõupidamisteks. Konverentsikeskus pakub erinevaid võimalusi video- ja telefonikonverentsiseadmete rendiks ning kannab hoolt kohvipauside eest.

Praegu pakuvad viite konverentsiruumi, millest kolm on omavahel ühendatavad. Teatristiilis mahub konverentsile maksimaalselt 120 külalist. Keskust arendatakse veel, tulemas on uued saalid.

Väiksed Pärlid

Tallinn Design House

Tallinn Design House on Eesti disaini väärikas esitlus- ja ostukeskkond, kus külalisi ootab väljapanek kohaliku disainimaailma parimatest paladest. Kõrgtehnoloogiliste võimalustega esindusruum on kergesti kohandatav eriliste sündmuste korraldamiseks, olles varustatud suure teleriseina, catwalk ala ning privaatsemateks kohtumisteks mõeldud nõupidamiste ruumiga, kus võõrustada nii kohalikke disainisõpru, moe- ja kultuuriajakirjanikke, väliskülalisi kui ka äripartnereid. Täiesti uudse lahendusena on võimalus live stream videoülekannete tegemiseks, mis võimaldab ka muul maailmal sündmustest reaalajas osa saada. Nõupidamiste ruum sobib suurepäraselt väiksemate koosolekute ja nõupidamiste jaoks.

Tallinn Design House esindusruum asub vaid jalutuskäigu kaugusel vanalinnast, Rotermanni kvartalis. Kergesti ligipääsetav asukoht Tallinna kesklinnas, läheduses on palju häid restorane. Võimalik tellida ka Eesti disaini tutvustus. Istuma mahutab disainimaja vähemalt 50 külalist, vastuvõtule rohkem.

Koda Stay

KODA Stay on multifunktsionaalne minivilla Tallinna südames, kus kohtuvad Eesti disain ning nutikad lahendused. Peale kaasaegse majutuskogemuse pakub maja produktiivset äraolemist väiksemaks seminariks, ärikohtumiseks või inspireerivaks töötoaks. Koda on üllatavalt vaikne ja väga inspireeriv ruum keset linnamelu, kust saab nautida suurepärast vaadet vanalinnale. Soe jook on kohapeal olemas, soovi korral saab tellida ka suupisteid. Lähedal on palju häid restorane ja sadamapiirkond. Teatristiilis mahutab 12 külalist, vastuvõtule 16.

Vanad lemmikud

Mustpeade maja

Mustpeade Maja on üks vanimaid ja nooblimaid hoonekomplekse Tallinna vanalinnas, mis on jätkuvalt populaarne koht erinevate sündmuste korraldamiseks. Kõige väärtuslikumad ruumid on Valge saal (ehitatud 1532), mis on esimene renessansi stiilis ehitatud saal Tallinnas, ja hilisgooti stiilis Olavi saal. Vennaskonna pikk ajalugu on sünnitanud legende pühakutest, sõduritest ja seiklejatest, mis tänapäeval kajastuvad eelkõige ruumide nimetustes.

Maja uueneb. Eelmisel aastal korrastati katust ja fassaadi, praegu on käsil ventilatsioonisüsteemi ehitustööd ning järgmisel aastal küttesüsteem. Konverentsikorraldajale on hea uudis veel eelmisel aastal korda tehtud keldrisaal ning uus võimas dataprojektor (10000AL) ja ekraan (16:9).

Maja suurim saal mahutab istuma maksimaalselt 220 ja vastuvõtule 400 inimest.

Kultuurikatel

Kõigi uuemate kohtade kõrval ei saa aga üle ega ümber Kultuurikatlast, mis on viimastel aastatel väga populaarne ja kus toimus suurem osa Eesti EL eesistumisega seotud sündmustest/kokkusaamistest. Kultuurikatel on loomekeskus Tallinna südalinnas, mis asub kunagises Tallinna Linna Elektri Keskjaama Hoones. Hoone taasavati renoveerituna 2015. aastal erinevate kultuurisündmuste ja loomemajandusega seotud tegevuste elluviimiseks. Omanäoline tööstuslik keskkond sobib kontsertide, näituste, töötubade, konverentside ja vastuvõttude korraldamiseks. Suurim ehk Black box saal mahutab teatristiilis kuni 500 inimest.

Energia avastuskeskus

Järgmine tore unikaalne koht sündmuse korraldamiseks on Kultuurikatla lähedal asuv Energia avastuskeskus. Muuseumis on võimalus avastada üle saja aasta vana elektrijaama saladusi, tutvuda põneva füüsikamaailmaga, reisida kaugetele planeetidele ja uudistada avakosmost. Interaktiivsed eksponaadid tutvustavad energeetika ajalugu, elektri avastamist, välku, taastuvaid energiaallikaid, tuumaenergiat, häält ja heli ning optikat. Ajalooline ja unikaalne tööstusmälestis ning energiateemaline teaduskeskus on sobilik nii seminaride, vastuvõttude kui ka lisaprogrammiga firmaürituste korraldamiseks. Suurima konverentsiruumi mahutavus on teatristiilis 150. Vastuvõttu saab korraldada ka suures näitusesaalis ja sinna mahub kuni 600 külalist.

Erinevate Tubade Klubi

Kes otsib väga omanäolist loomingulist keskkonda ja põnevaid tehnilisi lahendusi, võiks kaaluda Telliskivi loomelinnakus asuvat Erinevate Tubade Klubi. Ainulaadne ruumistik sobib nii kultuurisündmustele kui ka formaalsetele kohtumistele. Erinevate Tubade Klubi ruum, teenused ja tehnilised lahendused toimivad ühtse tervikuna. Klubis on integreeritud ja töövalmis multimeediapark esitlustehnika, telestuudio, kontserttehnika ja interaktiivsete erilahendustega. Suur saal mahutab istuma 150 ja vastuvõtule 250 külalist.

Telliskivi Loomelinnak pakub hubast ja boheemlaslikku alternatiivi vanalinna vaatamisväärsustele ja sealt leiab palju toredaid söögikohti, mis on kohalike lemmikud.

Tallinn Areneb

Valmimas on uus mereäärne piirkond linnarahvale – Noblessneri linnak. Tsaariaegse allveelaevatehase territooriumil on hulk ajaloolisi tööstushooneid mis lähiaastatel rekonstrueeritakse, lisaks rajatakse sadamalinnakusse kaasaaegne merele avatud elu-, kultuuri ja ärikeskkond. Autode parkimine viiakse maa alla, et luua paremad võimalused piirkonnas liiklemiseks jalakäijatele. Korrastatakse/rajatakse mere äärne promenaad. Elumajade esimestele korrustele tulevad poed ja kohvikud.

Konverentsisektorit rõõmustab 2019. aasta sügiseks planeeritud valukoja valmimine. Praeguse piirkonna suurima ajaloolise tööstushoone suur saal hakkab sündmusteks mahutama teatristiilis kuni 1000 inimest, Blackbox kuni 400 ja konverentsiruum kuni 250 külalist. Ootame põnevusega!

Vaata lisa

Kuidas leida sobivaimat oma grupile?

Tallinna konverentsiveebil visittallinn.ee/konverents leiab üle saja eriilmelise konverentsikoha ja koosolekuruumi nii Tallinnas kui ka linna lähiümbruses. Sündmuse korraldamiseks sobivaima koha saab mugavalt välja filtreerida just konkreetse grupi või sündmuse eelistusi silmas pidades. Valikus on nii klassikalised konverentsihotellid, ülikoolide konverentsiruumid kui ka unikaalsed kohad, mis viimastel aastatel aina populaarsemad. Eraldi on välja toodud väikesed seminariruumid, mis sobivad kuni saja inimese kohtumiseks.

Peagi ilmuvad täiendatud Tallinna konverentsibüroo trükised Meetings & Incentives, milles on esindatud Tallinna ja linna lähiümbruse konverentsi- ja seminarikohad ning mis pakub ideid ja kontakte meeldejäävate sündmuste korraldamiseks.

Kõikide Tallinna konverentsibüroo koostööpartnerite tutvustuse leiab Tallinna konverentsiveebilt www.visittallinn.ee/konverents, nii eesti kui ka inglise keeles.