Pärnu linn

Tagasi

Kuurortlinn Pärnu pakub rohkelt võimalusi erinevate seminaride ja konverentside korraldamiseks. Kõik Pärnu linna peamised vaatamisväärsused, rand ja seminarikohad asuvad üksteisest jalutuskäigu kaugusel. Pärnu linna tänavad ja ajaloolised villad on juba omaette vaatamist väärt. Siinset kuurordile omast arhitektuuri ei leia kuskilt mujalt.  Vaid 15-minutilise autosõidu kaugusel asub mitu golfiväljakut ja kaunis loodus pakub rohkelt võimalusi matkamiseks ja värskes õhus vaba aja veetmiseks. Pärnu sobib väga hästi nt Baltimaade või Põhjamaade konverentsideks, kuna asub vaid 1,5 t kaugusel Tallinnast ja 2 t kaugusel Riiast. Ühendus mõlema linnaga on kiire ja hea ning siia saab mugavalt sõita nii bussi kui autoga. Rahvusvaheliste konverentside osalejad saavad kasutada kohalelendamiseks ka Riia lennujaama.

Konverentsiruumid Pärnus ja Pärnu ümbruses

Ürituse korraldamine Pärnus või Pärnumaal võib olla täpselt nii eriline ja meeldejääv, kui sa ise soovid. Pärnu konverentsi- ja seminarikohad võimaldavad väga erinevaid formaate nii sise- kui väliürituste korraldamiseks. Konverents tipptasemel hotellis, suvepäevad mererannal, seminar saunas, tiimikoosolek basseinis, ärikohtumine ajaloolises villas, meeskonnaüritus golfirajal – variante on lõputult.

Pärnus ja Pärnumaal on arvukalt erinevaid konverentsikohti ja seminaripidamise võimalusi, mis vastavad kõigile rahvusvahelistele nõudmistele. Pärnu linnast leiad nii väärikaid ajaloolise hõnguga seminarisaale kui modernseid spaa-hotelle, kes konverentse võõrustavad. Suurima konverentsisaali leiab Pärnu Kontserdimajas (mahutavus 897 istekohta). Konverentsihotellidest on suurimad Estonia Resort Hotel & Spa ning Strand SPA & Konverentsihotell. Rohkem konverentsiruumide infot leiab ka Visit Pärnu kodulehelt.

Linnast veidi eemal asub mitmeid suuri puhkeasutusi ja hotelle, kus meeskonnaga segamatult töötada ja ühiselt aega veeta. Nt Ojako Puhke- ja Koolituskeskus on hinge ja vaimu kosutav paik. Linnast väljas looduslikult kaunis kohas asuv seminaripaik mõjub rahustavalt ja tekitab osalejale tunde, et tal on aega ja ta saab rahulikult seminarist osa võtta. Mere kaldal asuvat unikaalse arhitektuuriga Lepanina Hotelli ümbritsev männimets ning meri pakuvad suurepäraseid võimalusi ranna-, loodus- ja perepuhkuse veetmiseks. Privaatne ning inspireeriv õhustik loovad tingimused tegusaks seminari – või koolituspäevaks. Audrus asuva Auto24ring seminariruumides saad aga nautida tavapärasest erinevat keskkonda, kus koosolekut kroonib meeleolukas sõiduelamus ringrajal või sõidukoolitus.

Restoranid Pärnus

Pärnu on õige kohta ka toidunautlejate jaoks, sest mitmed siinsed toidukohad on märgitud ära The White Guide Baltic nimekirjas, näiteks Rannahotelli Restoran, Raimond, Akord, Hea Maa, Lime lounge, Mahedik, Villa Wesset, Noot, Piparmünt ja Pärnu Kalamajaka kohvik. Endale meeldiva söögikohta leiavad pubi- ja taimetoiduarmastajad, fine dining’u, pitsa, kondiitritoodete ning erinevate rahvaste köökide fännid.

Põnevad vaba-ajaprogrammid

Pärnu eriline atmosfäär lausa soodustab aja maha võtmist ja puhkamist. Siin saad oma töötajaskonnaga tulla rutiinist välja ja korraldada töiseid seminaripäevi, leides samal ajal kosutust ka hingele ja vaimule. Mis saaks olla veel parem, kui konverentsi ühendamine väikese puhkusega. Lase oma üritusel osalejatel hellitada end õhtul spaas, minge surfama või SUP-i matkale. Lisaks võite avastada Pärnu linna ja maakonda ühisel jalgrattamatkal või elektriruladega, korraldada basseinipidusid või sõita näiteks purjekaga UNESCO pärandiga kaitstud Kihnu saarele. Sind ootavad rohked matkarajad ja linnuvaatlustornid. Tuntuimad matkarajad Pärnumaal on Tolkuse, Riisa, Tuhu, Nigula.

Jõe- ja merelinnana olnud Pärnus alati au sees veesport ning proovida tasub kruiisisõite, sõitu ehtsa kaluripaadiga ja vesijalgratastega, veesuusatamist, kanuusõitu või surfi. Muide, Pärnu laht on tänu madalale veetasemele, liivasele põhjale, soojale veele ja headele tuultele Põhjamaade üks parimaid surfikohti!

Pärnu külje all asub ka Põhjamaades parim autoringrada Auto24Ring, kus on võimalik kihutada nii oma autoga, rentida ralliauto kui ka sõita kardirajal. Näiteks saab siin proovida kätt tõelise superautode Porsche 911 Carrera 4S, BMW M2 Competiotion või Radical roolis.

Pärnumaa kauneima ranna, Valgeranna läheduses on aga 18-rajaline golfiväljak White Beach Golf, kus 84 hektari suurusel alal paiknevad green`id, laiad fairway`d ja kokku ligi 19 hektarit veetakistusi.

Pärnumaal asuvad Eesti kuulsamad siidritalud

Käsitööõllede kasvav populaarsus pole jäänud märkamatuks kellelegi, kuid Pärnumaa paistab silma lisaks tublidele käsitööõllede pruulijatele ka oma unikaalsete siidritalude poolest. Jaanihanso Siidrivabriku süda kuulub eesti õunale, millest valmistatakse korduvalt kõrgeid auhindu pälvinud maitsvat Eesti siidrit. Kõrgelt hinnatud Tori Siidri- ja Veinivabrik valmistab mahesiidrit traditsioonilisel meetodil, kus pudelis kääritamine ja pikk laagerdamisprotsess annab siidrile eriliselt rikkaliku ning maalähedase maitse. Siidreid tasub mekkima minna kohapeale, kus omanikud korraldavad külalistele degusteerimise juurde ka põneva ekskursiooni.

Lisainfo

Rohkem infot Pärnu konverentsi- ja üritustevõimaluste kohta leiab Visit Pärnu kodulehel või küsige meilt!